Пецаков: На граѓаните на Охрид им е доста од изневерени очекувања и неисполнети ветувања

Тивкото мнозинство одбра и неговиот избор громогласно одекна, власта во Охрид доби жестока изборна шлаканица од охриѓани затоа што им е доста од изневерени ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
4 копии

Во периодот што следува сакаме да придонесеме децата - нашата иднина, да имаат вистински можности за правилен раст и развој. Целта ни е да ги активираме ...
| | веќе видена | слични

Целта ни е да ги активираме младите, да ги поттикнеме да се дружат и да развиваат здрави навики, изјави Кирил Пецаков, кандидатот за градоначалник на Охрид на ...
| | веќе видена | слични

Израснав со охриѓани, живеам со охриѓани и има да работам за охриѓани! Јас и не знам поинаку, напиша на својот фејсбук профил кандидатот за градоначалник Кирил ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Измината е од прилика веќе една недела каде што со несмален интензитет и буквално енергија која што ја поседуваме. Одиме по граѓаните, тропаме по вратите, ја ...
| | веќе видена | слични

Одиме по граѓаните, тропаме по вратите, ја бараме нивната поддршка едноставно она кое што е потребно и покрај огромната предност на ВМРО-ДПМНЕ во првиот круг ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кого владата на СДСМ упорно штити во автобуската несреќа? Прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ.Дали бизнисот со хероин кој го крие власта е причина за несреќата и 45 ...
сите 582 | | | веќе видена

Не е точно дека, ако (Зоран) Заев не остане на премиерската функција, ќе се загрозат евроинтегративните процеси и државата ќе влезе во нови проблеми, му ...
сите 401 | | | веќе видена

Тулио де Оливеира, бразилскиот виролог чиј тим го откри заразниот омикрон-сој на коронавирусот, смета дека медиумската паника што се прошири деновиве работи на ...
сите 401 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во исчекување на окрупнување на парламентарното мнозинство, во владејачката СДСМ почна постапката за кандидирање за претседател на партијата, откако ...
сите 134 | | | веќе видена

На денешната посета во Свети Николе, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со привлекувањето на странски инвестиции, истакна дека самиот ...
сите 214 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пецаков: На граѓаните на Охрид им е доста од изневерени очекувања и неисполнети ветувања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: