Чешка го укина данокот за струја, Македонија го чека јагленот

Чешката влада привремено го укина данокот на додадена вредност (ДДВ) за електрична енергија и гас поради големиот пораст на цените на енергијата. Чешкото ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Шпанската Влада денеска одобри пакет мерки за заштита на потрошувачите од поскапувањето на електричната енергија, соопшти Владата на Твитер. Пакетот е усвоен ...
| | веќе видена | слични

Италија би можела да обезбеди повеќе од 5 милијарди евра како мерка за ублажување на влијанието на зголемените трошоци за енергија врз потрошувачите, објави ...
| | веќе видена | слични
2 копии
12 копии

Француската влада ќе им исплати 100 евра на граѓаните кои заработуваат помалку од 2.000 евра месечно (по оданочување), за да им помогне да се справат со ...
| | веќе видена | слични
7 копии

– Цените на горивата, енергијата и на суровините ќе продолжат да растат во 2022 година, прогнозира францускиот министер за финансии Бруно ле Мер. – Многумина ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во денешната Тема на денот во Дневникот на Сител Љубомир Јовески, државниот јавен обвинител рече дека целосно е завршено земањето на материјал од роднините на ...
сите 651 | | | веќе видена

Веднаш по денешната прес-конференција на бугарските органи на истрагата во врска со сообраќајната несреќа што се случи завчера на автопатот „Струма“, Основното ...
сите 377 | | | веќе видена

Советот на општината општината Чаир одлучи да ги пренамени средствата за украсување за Нова година за помош за семејствата на загинатите во несреќата која се ...
сите 129 | | | веќе видена

Промените овде во Охрид започнуваат со многу проекти и сериозна динамика во реализацијата на активности оние кои што беа започнати, но и оние кои што сега ќе ...
сите 165 | | | веќе видена

„Ние остануваме токму на тој став дека потребни се брзи предвремени парламентарни избори за излез од кризата затоа што ако внимателно ја погледнете ситуацијата ...
сите 131 | | | веќе видена

Откако по низата хаварии, немањето доволно јаглен и потфрлањето на домашно производтсво на струја, дел од одговорноста за енергетската криза ЕСМ ја лоцираше ...
сите 92 | | | веќе видена

Град Скопје ќе додели два милиона денари за семејствата на загинатите од Скопје во автобуската несреќа пред два дена во Бугарија. На предлог на ...
сите 461 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чешка го укина данокот за струја, Македонија го чека јагленот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: