Заев и Мицкоски повикуваат на мобилизација пред вториот круг на изборите


Заев со писмо до членството апелира за мобилизација и обединување, а лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски повика на здружена опозиција со цел рушење на ...
| | веќе видена | слични

Се гледа крајот на изборната кампања. Острата реторика на партиите продолжи и по првиот изборен круг, а не изостануваат ниту пак ветувањата за подобар живот. ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев вчера во вестите на Сител изјави дека минималната плата расте, а невработеноста во државата се намалува. Вели дека и во време на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стандардот постојано расте, дури и за време на пандемија во државата просечната плата расте, минималната плата расте, невработеноста паѓа, вели премиерот Зоран ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Имаме неповторлива шанса, дев и пол години да се искористат за економија, за развој, а при тоа дома немаме отворени етнички прашања, немаме спорови со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Здружението на оштетени физички и правни лица на Еуростандард банка „Правда за штедачи” го повикува премиерот конечно да го прекрши молкот, негов и на неговата ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Овие избори се од исклучителна важност за нашите општини, за државата, затоа што исходот го трасира патот кон напредокот и развојот или кон враќање назад во ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска во Радовиш оствари средба со граѓаните и со пензионерите, кои ги повика на 31 октомври обединети заедно да ја донесат ...
| | веќе видена | слични

Во овие четири години поставивме високи економски стандарди, минималната плата ја покачивме на 15.200 денари, а до пред четири години тaa беше девет илјади ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Имавме забелешки во договорот на Заев и Гаши, точките беа недоречени, општи, некои беа конфузни, изјави за Канал5, Горан Милевски, министер за локална ...
сите 594 | | | веќе видена

РЕАКЦИИ ЗА ДОГОВОРОТ МЕЃУ ЗАЕВ И ГАШИ Лидерот на еден од помалите владини коалициони партнери, ЛДП, Горан Милевски, не објавува засега повеќе детали за ...
сите 413 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 322 | | | веќе видена

Кој е виновен за сообраќајниот хаос што денеска се случуваше во главниот град на земјава. Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска побара објаснување од ...
сите 55 | | | веќе видена

Парламентот на Република Српска во петок ќе одлучува за плановите на лидерот на босанските Срби, Милорад Додик за отцепување. Ова денеска го потврди ...
сите 212 | | | веќе видена

Ова сега што го направи Зоран Заев е токму како што рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, пластелин колаиција и таа се формира на барање на партиите ...
сите 269 | | | веќе видена

Се сеќавам беше се уште генерален секретар, како партија ги живеевме едни од најтешките моменти, се сретнавме во ходниците на партијата поразговаравме, знаевме ...
сите 167 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини, како што информираат од АМСМ, е умерен, а на граничните премини, од македонска страна, ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев и Мицкоски повикуваат на мобилизација пред вториот круг на изборите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: