Бразилците годинава купиле криптовалути за повеќе од 4 милијарди долари

Според податоците на Централната банка на Бразил, Бразилците купиле повеќе од 4 милијарди долари во криптовалути. Презентираниот извештај за салдото на ...
| | веќе видена | слични

Акциите на производителот на електрични автомобили Tesla минаа неколку клучни прагови во последните неколку недели поради низа позитивни вести. Самиот факт ...
| | веќе видена | слични

Дали следиме трагикомична приказна за еден од најголемите берзански меури во светската историја, кој порано или подоцна ќе пукне, или пример за најголемиот ...
| | веќе видена | слични

Личното богатство на Илон Маск се зголеми за 36,2 милијарди долари во понеделникот откако Hertz Global Holdings Inc. нарача 100.000 автомобили Тесла, пишува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 2 минути Фејсбук објави поголема добивка од очекуваната во третиот квартал, додека сè уште се соочува со лоша слика во медиумите поради ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавноста се уште нема добиено одговори на прашањата кои се од јавен интерес, кој не засегаат сите нас, а обврска на власта е да даде одговори. Јавноста ...
сите 651 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 394 | | | веќе видена

Некоректен и понижувачки. Вака Здружението на приватни лекари го оценува предлогот, да се наградат оние матични доктори, кои ќе надминат 70 отсто на ...
сите 274 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Како што информираше министерот за здравство, Венко Филипче, двајцата се стабилни, со полесни повреди и ќе бидат задржани на лекување на Клиниката за пластична ...
сите 511 | | | веќе видена

Синоќа се случил огромен сообраќаен метеж на автопатот Струма во правец кон Софија. Причина бил фактот што сообраќајот во реонот на несреќата со македонскиот ...
сите 418 | | | веќе видена

Јужноафриканскиот претседател Сирил Рамафоса изјави дека властите размислуваат за задолжителна вакцинација против ковид-19 за граѓаните на одредени работни ...
сите 215 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бразилците годинава купиле криптовалути за повеќе од 4 милијарди долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: