ВО ЖИВО: Прес-конференција на Димитриевски по денешниот инцидент со полицијата


2 копии
10 копии

На три дена до крај на кампањата за вториот круг од Локалните избори се засилуваат активностите и средбите со граѓани на кандидатите на изборите, но не ...
| | веќе видена | слични

Кандидатите ја презентираат програмата пред граѓаните со ветувања за подобар живот во општините, но во исто време и вчера не изостанаа меѓусебните обвинувања ...
| | веќе видена | слични
6 копии

„Настрана оние фалења на власта дека биле најдобри, дека постигнувале извонредни резултати, дека секаде каде што одел Заев црвени килими му постилале. А, вие и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Зоран Заев загуби затоа што тој не го разбира народот, а не затоа што народот не ги разбрал бројките на гласачкото ливче, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
| | веќе видена | слични

„Работа која сакам да ја потенцирам особено овде од Кичево, а која е дел од лудилото и стравот од пораз на СДСМ и ДУИ е онаа брутална кампања која овие денови ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Победата е на дофат, недостасува само уште еден голем исчекор на 31 октомври. Денот, кога гласот на народот е најсилен и луѓето со својата волја зад параванот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Во текот на денот, на 26 ноември, Државниот инспекторат за транспорт соопшти дека пропаднал обидот да се влезе во канцелариите на туристичката компанија „Беса ...
сите 520 | | | веќе видена

Премиерот Заев најостро ги демантира изнесените лаги и дезинформации дека наводно тој или било кој друг по негова насока нудел пари на пратеници. За оваа груба ...
сите 322 | | | веќе видена

Од денеска стапува на сила забраната за пластични кеси. За граѓаните ќе бидат достапни само биоразградливи кеси за кои ќе се наплатува надомест од 15 денари, ...
сите 96 | | | веќе видена

Авто мото сојузот на Македонија потсетува дека се уште на сила е забраната за тешки товарни возила на патот Тетово-Попова Шапка, додека за останатите возила ...
сите 126 | | | веќе видена

Градот Скопје и неколку скопски општини ќе донираат парични средства за семејствата кои загубија свои членови во кобната автобуска несреќа во Бугарија. Од ...
сите 68 | | | веќе видена

По одлуката на Владата во насока на стимулација на интересот за вакцинација за заштита од корона вирусот и за спречување на ширењето на пандемијата, за ...
сите 305 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Димитриевски по денешниот инцидент со полицијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: