МВР не ја наведува причината за запирањето на Максим Димитриевски и најави истрага за случајот

Од Министерството за внатрешни работи по сопирањето на градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски, велат дека за случајот е вклучен Одделот за внатрешна ...
| | веќе видена | слични

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, во денешното гостување во емисијата „Став“ на локалната ТВ Плус потенцираше дека ...
| | веќе видена | слични

Независниот кандидат за градоначалник Максим Димитриевски, денеска сесретна со тренери, играчи и родители од Клуб Куманово Милано 2010 на Градскиот стадион. На ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, денеска беше во посета на производствен погон Шмеки во Куманово, каде ...
| | веќе видена | слични

Независниот кандидат за градоначалник Максим Димитриевски и носителката на листа за советници Ивана Ѓорѓиевска, денеска заедно со младите делеа промотивен ...
| | веќе видена | слични

Граѓанската иницијатива „За наше Куманово“ е изненадена и згрозена од квалификациите кои постојано се упатуваат кон независниот кандидат за градоначалник на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Дали Димитриевски покрај настаните од 27 април ги заборава настаните од Диво Насеље!? Дали Димитриевски сака да се игра со национализмот само да удоволи на ...
| | веќе видена | слични

„Голем број на истакнати членови од мојата СДСМ како и дел од основачите на СДСМ Куманово, Страшко Илиевски, Младен Славковски Маџо и Миле Арсовски со огромна ...
| | веќе видена | слични

Расте поддршката на поранешниот социјалдемократ Максим Димитриевски, која доаѓа токму од партиајта од која беше исклучен. „Голем број на истакнати членови од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев вчера пред коалиционите партнери го презентираше договореното со Алтернатива на Африм Гаши за влез во владата, предводена од СДСМ.Како што се ...
сите 623 | | | веќе видена

Кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски им посака успех на кандидатите кои се во трка за лидер на СДСМ, и кажа дека нема да коментира имиња, ниту пак ќе ...
сите 433 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 349 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини, како што информираат од АМСМ, е умерен, а на граничните премини, од македонска страна, ...
сите 158 | | | веќе видена

Не поддржувам трансфер на пратеници и сум голем противник на политички пазарења, вели претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов. Тој реагира на ...
сите 271 | | | веќе видена

Здружението за надворешна и меѓународна политика Совет на амбасадори ги поздравува напорите на американскиот Стејт Департмент за стабилизирање на безбедносните ...
сите 188 | | | веќе видена

Роберт Левандовски вели дека бил погрешно интерпретиран во неговата изјава за полска телевизија, што ја пренесоа светските медиуми и која предизвика голем ...
сите 141 | | | веќе видена

Најстарата ќерка на холандскиот крал Вилем-Александар неодамна се најде на насловните страници кога се откажа од своето право на нејзиниот голем додаток од 2 ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МВР не ја наведува причината за запирањето на Максим Димитриевски и најави истрага за случајот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: