Досега нема приговори до ДИК за постапката за гласање и за резултатите


До Државната изборна комисија (ДИК) досега ниту еден подносител на листа на кандидати за Локалните избори нема поднесено приговори за постапката за гласање и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скопје, 27. октомври 2021 (ИНПРЕС) – Државната изборна комисија (ДИК) донесе изменување на Упатството за важечки и неважечки гласачки ливчиња. – Во врска со ...
| | веќе видена | слични

Професорката Мирјана Најчевска реагира на новото „упатство“ на ДИК според кое во вториот изборен круг, ќе важат и ќе се бројат и гласачките ливчиња на кои ќе ...
| | веќе видена | слични

Членовите на Државната изборна комисија (ДИК) вчера едногласно го усвоија Предлог-упатството за измените и дополнувањата на упатството за важечки и неважечки ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На седницата на Државната изборна комисија беше донесен Заклучокот за дополнување на Заклучокот за известување за конечност на резултати од гласањето за избор ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државната изборна комисија денеска на седницата донесе одлука за измена на уптаството за важечки и неважечки ливчиња која е целосно спротивна на одредбата што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во текот на денот, на 26 ноември, Државниот инспекторат за транспорт соопшти дека пропаднал обидот да се влезе во канцелариите на туристичката компанија „Беса ...
сите 519 | | | веќе видена

Премиерот Заев најостро ги демантира изнесените лаги и дезинформации дека наводно тој или било кој друг по негова насока нудел пари на пратеници. За оваа груба ...
сите 322 | | | веќе видена

Од денеска стапува на сила забраната за пластични кеси. За граѓаните ќе бидат достапни само биоразградливи кеси за кои ќе се наплатува надомест од 15 денари, ...
сите 96 | | | веќе видена

Авто мото сојузот на Македонија потсетува дека се уште на сила е забраната за тешки товарни возила на патот Тетово-Попова Шапка, додека за останатите возила ...
сите 126 | | | веќе видена

Градот Скопје и неколку скопски општини ќе донираат парични средства за семејствата кои загубија свои членови во кобната автобуска несреќа во Бугарија. Од ...
сите 68 | | | веќе видена

По одлуката на Владата во насока на стимулација на интересот за вакцинација за заштита од корона вирусот и за спречување на ширењето на пандемијата, за ...
сите 305 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Досега нема приговори до ДИК за постапката за гласање и за резултатите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: