Почнува скринингот на учениците за Ковид-19, утре први ќе се тестираат средношколците во Скопје


Во девет средни училишта во Скопје утре ќе почне скринингот на учениците за Ковид-19. Во текот на утрешниот ден ќе се тестираат 258 средношколци, а низ ...
| | веќе видена | слични

Ковид протоколите ги смрзнаа учениците во школите. Отворени прозорци и на минусни температури предизвикаа голем дел од нив да настинат и да се обратат до ...
| | веќе видена | слични

Јана, Андреа и Георгина од ОУ „Григор Прличев“ се вклучени во сликање на мурал во школскиот хол. Талентираните ученички од деветто одделение испраќаат силна ...
| | веќе видена | слични

Се намалува бројот на новозаболени од ковид-19 кај децата, стои во последниот извештај на Институтот за јавно здравје (ИЈЗ). Во извештајот за период од 11 до ...
| | веќе видена | слични

Поради позитивни случаи на Ковид-19, две паралелки од делчевската деветолетка ,,Св.Климент Охридски” од Делчево настава следат онлајн. Дополнително како што ...
| | веќе видена | слични
12 копии
повеќе

Останато

Заев си оди, т.н. заевизам останува, СДСМ нема да избере лидер, туку заштитник на криминалот на Заеви и продолжување на заевизмот. Синоќа СДСМ приреди театар, ...
сите 573 | | | веќе видена

Во ОЈО Скопје, Државниот јавен обвинител Љубомир Јовески посочи, дека е отворен предмет за Беса Транс и овие податоци што ги собираат на барање на бугарските ...
сите 509 | | | веќе видена

Ги видовте фактурите што ги плати МЕПСО, фактурата што ја плаќа ЕЛЕМ, секој ден гледаме бидејќи секој ден има тендери. Таа фактура ќе продолжи и во иднина да ...
сите 130 | | | веќе видена

Истражувавме и изминативе два-три дена и ќе предложиме една нова мерка до Владата, а тоа е посебна стимулација за матичните лекари. Односно, матичните лекари ...
сите 205 | | | веќе видена

„Ние два дена гледавме нашите обвинители како се присутни во Бугарија, а се воопшто ненадлежни за инцидентот кој што се случи, за трагедијата која што се случи ...
сите 148 | | | веќе видена

Почнува враќањето во Македонија на повредените во автобуската несреќа на автопатот „Струма“ во Бугарија. Првите двајца хоспитализирани во софиската болница ...
сите 281 | | | веќе видена

Советничката група на СДСМ на коалицијата и ДУИ во Град Скопје вчера поднесе иницијатива за свикување на вонредна седница на Советот на која треба да се усвои ...
сите 108 | | | веќе видена

Двајца од вкупно седумте пациенти кои беа хоспитализирани во болницата „Пирогов“ ги очекуваме да пристигнат од Бугарија. Јас утрово разговарав со директорот на ...
сите 302 | | | веќе видена

Македонските фудбалери ќе играат против европскиот шампион Италија, во баражот за Светското првенство кое следната година ќе се игра во Катар. Денес се одржа ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почнува скринингот на учениците за Ковид-19, утре први ќе се тестираат средношколците во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: