Георгиески најави реконструкција на многу улици во Охрид

4 копии

Кандидатот за градоначалник на Општина Охрид, Константин Георгиески во вчерашната емисија „Објектив“ на МРТ истака дека во досегашниот тек на камапањата ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Промените во Македонија започнаа и тоа е видливо на ниво на цела држава, посебно во оние што претставуваат големи градови. Или е завршено во првиот круг или во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

 Имавме подготвеност и решителност за решавање на сложени проблеми кои децении наназад беа игнорирани. Согласно препораките на УНЕСКО, беше формирано ново ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Урбана култура“ е еден од клучните проекти во нашата предизборна програма кој наскоро започнува да се реализира. Со овој проект се обезбедува комплетно нова ...
| | веќе видена | слични

Како прва фаза од реализацијата на проекот е реконструкцијата на плоштадот „Чинар“ заедно со пешачката улица „Гоце Делчев“. Реконструкцијата предвидува замена ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вториот круг на локалните избори го гледам како еден нов почеток и моја втора шанса, да продолжиме заедно на патот кон просперитетна иднина за нашиот охрид, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Владимир Пивоваров, националниот координатор за гранично управување во емисијата „25 минути“ на ТВ24 изјави дека и граѓаните, требало да ја проверат лиценцата ...
сите 582 | | | веќе видена

Не е точно дека, ако (Зоран) Заев не остане на премиерската функција, ќе се загрозат евроинтегративните процеси и државата ќе влезе во нови проблеми, му ...
сите 400 | | | веќе видена

Тулио де Оливеира, бразилскиот виролог чиј тим го откри заразниот омикрон-сој на коронавирусот, смета дека медиумската паника што се прошири деновиве работи на ...
сите 402 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во исчекување на окрупнување на парламентарното мнозинство, во владејачката СДСМ почна постапката за кандидирање за претседател на партијата, откако ...
сите 134 | | | веќе видена

На денешната посета во Свети Николе, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со привлекувањето на странски инвестиции, истакна дека самиот ...
сите 214 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Георгиески најави реконструкција на многу улици во Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: