ЈАНЧЕВ, БЕЏЕТИ, ЈАОСКИ, АРИФИ, ИБРАИМИ - имаат полна доверба да ги водат општините, добија над 70 отсто од гласовите уште во првиот круг


Некои слават, некои се изненадени, трети им ја честитаа победата на своите ривали, а некои, пак, допрва се „острат“ за тешка битка во вториот круг. Дури 34 ...
| | веќе видена | слични

Кои се предавниците: оние кои се борат за историјата и националниот дигнитет или оние кои се борат за личната благосостојба и благосостојбата на нивните деца? ...
| | веќе видена | слични

Опозицијата ако добие дел од власта на локално ниво, ќе се повлече од деструктивност, ќе биде во постојан контакт со централната власт и не ќе може да се ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Многупати Зоран Заев кажал, па порекол, така и овој пат, кажа претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во денешната изјава од Гевгелија, во врска со ...
| | веќе видена | слични

Анкетите играат важна улога во изборните процеси, па така беше и на овие локални избори. Една работа како да станува пракса која не се поправа. Обично анкетите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Извештајот за состојбата на патот каде минатата недела се случи автобуската несреќа во која загинаа 45 македонски државјани, а седуммина беа повредени, потврди ...
сите 608 | | | веќе видена

Премиерот Заев најостро ги демантира изнесените лаги и дезинформации дека наводно тој или било кој друг по негова насока нудел пари на пратеници. За оваа груба ...
сите 322 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 130 | | | веќе видена

Од денеска стапува на сила забраната за пластични кеси. За граѓаните ќе бидат достапни само биоразградливи кеси за кои ќе се наплатува надомест од 15 денари, ...
сите 95 | | | веќе видена

Авто мото сојузот на Македонија потсетува дека се уште на сила е забраната за тешки товарни возила на патот Тетово-Попова Шапка, додека за останатите возила ...
сите 126 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 182 | | | веќе видена

По одлуката на Владата во насока на стимулација на интересот за вакцинација за заштита од корона вирусот и за спречување на ширењето на пандемијата, за ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЈАНЧЕВ, БЕЏЕТИ, ЈАОСКИ, АРИФИ, ИБРАИМИ - имаат полна доверба да ги водат општините, добија над 70 отсто од гласовите уште во првиот круг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: