Малата излезност ги „стопи“ гласовите


Професорката Мирјана Најчевска реагира на новото „упатство“ на ДИК според кое во вториот изборен круг, ќе важат и ќе се бројат и гласачките ливчиња на кои ќе ...
| | веќе видена | слични

Членовите на Државната изборна комисија (ДИК) вчера едногласно го усвоија Предлог-упатството за измените и дополнувањата на упатството за важечки и неважечки ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На седницата на Државната изборна комисија беше донесен Заклучокот за дополнување на Заклучокот за известување за конечност на резултати од гласањето за избор ...
| | веќе видена | слични

Државната изборна комисија донесе изменување на Упатството за важечки и неважечки гласачки ливчиња. Во врска со ова, Комисијата дополнително извести и ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државната изборна комисија денеска на седницата донесе одлука за измена на уптаството за важечки и неважечки ливчиња која е целосно спротивна на одредбата што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Преговорите за влез на Алтернатива во Владата се при крај. Најверојатно наредната недела лидерите на политичките партии ќе го објават и договорот што се ...
сите 452 | | | веќе видена

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловозиИнтензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 152 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 134 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 250 | | | веќе видена

ДОНЕСЕНИ СЕ ТЕЛАТА НА ЗАГИНАТИТЕ Со државно-воена церемонија, денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје беше организиран пречек на посмртните останки на ...
сите 231 | | | веќе видена

Во интервју за Ројтерс Некст, Сума Сваминатан рече дека е невозможно да се предвиди дали омикрон ќе стане доминантна варијанта на коронавирусот.– Треба да ...
сите 268 | | | веќе видена

-Ахмети и Груби знаат дека никогаш нема да имаат уценет политичар како Заев, кој за да ја спаси својата политичка кариера, ќе потпише било каков договор. ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Малата излезност ги „стопи“ гласовите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: