Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Мицкоски ќе се сретне со коалициските партнери


7 копии
6 копии

„Настрана оние фалења на власта дека биле најдобри, дека постигнувале извонредни резултати, дека секаде каде што одел Заев црвени килими му постилале. А, вие и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Зоран Заев загуби затоа што тој не го разбира народот, а не затоа што народот не ги разбрал бројките на гласачкото ливче, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
| | веќе видена | слични

„Работа која сакам да ја потенцирам особено овде од Кичево, а која е дел од лудилото и стравот од пораз на СДСМ и ДУИ е онаа брутална кампања која овие денови ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Победата е на дофат, недостасува само уште еден голем исчекор на 31 октомври. Денот, кога гласот на народот е најсилен и луѓето со својата волја зад параванот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Да порачаме пред гевгеличани дека по првиот круг сме им благодарни за поддршката која што ја доби нашиот кандидат Андон, за градоначалник овде во Гевгелија, но ...
| | веќе видена | слични

Поради стравот од пораз, СДСМ и ДУИ водат брутална кампања против ВМРО-ДПМНЕ за да се оцрнува нашата партија, разгорувајќи етнички тензии, велејќи дека сме ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кого владата на СДСМ упорно штити во автобуската несреќа? Прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ.Дали бизнисот со хероин кој го крие власта е причина за несреќата и 45 ...
сите 582 | | | веќе видена

Не е точно дека, ако (Зоран) Заев не остане на премиерската функција, ќе се загрозат евроинтегративните процеси и државата ќе влезе во нови проблеми, му ...
сите 401 | | | веќе видена

Тулио де Оливеира, бразилскиот виролог чиј тим го откри заразниот омикрон-сој на коронавирусот, смета дека медиумската паника што се прошири деновиве работи на ...
сите 401 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во исчекување на окрупнување на парламентарното мнозинство, во владејачката СДСМ почна постапката за кандидирање за претседател на партијата, откако ...
сите 134 | | | веќе видена

На денешната посета во Свети Николе, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со привлекувањето на странски инвестиции, истакна дека самиот ...
сите 214 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Мицкоски ќе се сретне со коалициските партнери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: