АКЦИОНЕРИТЕ НА БЕТОН ГЛАСАА ЗА: Црквата Св. Константин и Елена оди кај Ре-Медика

Акционерите на градежната компанија „Бетон“ ја усвоија одлуката за префлување на долгот за црквата Св. Цар Константин и Елена во центарот на Скопје кон ...
| | веќе видена | слични

Вселенскит патријарх Вартоломеј му дал ветување на американскиот претседател Џо Бајден дека заедно со папата Франциск и други верски лидери ќе помогнат во ...
| | веќе видена | слични

Екуменскиот патријарх ова му го најавил на Бајден на денешниот состанок во Белата куќа, на кој дискутирале и за потребата од справување со климатските промени ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Вселенскиот патријарх Вартоломеј е пуштен од болницата во Вашингтон откако преноќи тамѕ на првиот ден од планираната 12-дневна посета на Соединетите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американскиот архиепископ Елпидофор напиша на Твитер: „Со задоволство им соопштувам на сите дека нашиот духовен отец, Неговата Светост, штотуку е пуштен од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Вселенскиот патријарх Вартоломеј е хоспитализиран во Вашингтон, на првиот ден од планираната дванаесетдневна посета на САД, соопшти Грчката православна ...
| | веќе видена | слични
8 копии
3 копии
повеќе

Останато

Лидерот на Алтернатива, Африм Гаши на денешната прес-конференција изјави дека кога бил помлад формирал бенд кој се викал „Празни џебови“. На прашање што ќе ...
сите 646 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Првите охрабрувачки знаци доаѓаат во однос на сериозноста на инфекција што ја предизвикува варијантата омикрон. Првите „малку охрабрувачки сигнали“ доаѓаат од ...
сите 416 | | | веќе видена

Во недостиг на ефикасни мерки за справување со економската и енергетската криза, од центарот за комуникации на СДСМ излегуваат банални соопштенија.Центарот за ...
сите 309 | | | веќе видена

Речиси 120 луѓе биле позитивни на тестот за Ковид-19 по посетата на норвешки ресторан каде што се одржал деловен настан кој се претворил во жариште на ...
сите 405 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АКЦИОНЕРИТЕ НА БЕТОН ГЛАСАА ЗА: Црквата Св. Константин и Елена оди кај Ре-Медика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: