Лозово и Вевчани најрасположени за гласање, Центар Жупа, Маврово и Шуто Оризари ги „преспаа“ изборите


Излезноста на ниво на државата е 48,99%, а во неколку општини таа достигна и над 70%. Во други пак, не можеше да се достигнат ниту 30%. Лозово и Вевчани имаат ...
| | веќе видена | слични

Професорката Мирјана Најчевска реагира на новото „упатство“ на ДИК според кое во вториот изборен круг, ќе важат и ќе се бројат и гласачките ливчиња на кои ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Членовите на Државната изборна комисија (ДИК) вчера едногласно го усвоија Предлог-упатството за измените и дополнувањата на упатството за важечки и неважечки ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На седницата на Државната изборна комисија беше донесен Заклучокот за дополнување на Заклучокот за известување за конечност на резултати од гласањето за избор ...
| | веќе видена | слични

Државната изборна комисија донесе изменување на Упатството за важечки и неважечки гласачки ливчиња. Во врска со ова, Комисијата дополнително извести и ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државната изборна комисија денеска на седницата донесе одлука за измена на уптаството за важечки и неважечки ливчиња која е целосно спротивна на одредбата што ...
| | веќе видена | слични

Со Заклучокот се потврди конечноста на резултатите од гласањето за избор на совети на општините и изборот на градоначалници во општините Кисела Вода и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски им посака успех на кандидатите кои се во трка за лидер на СДСМ, и кажа дека нема да коментира имиња, ниту пак ќе ...
сите 433 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 349 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини, како што информираат од АМСМ, е умерен, а на граничните премини, од македонска страна, ...
сите 159 | | | веќе видена

Не поддржувам трансфер на пратеници и сум голем противник на политички пазарења, вели претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов. Тој реагира на ...
сите 271 | | | веќе видена

Здружението за надворешна и меѓународна политика Совет на амбасадори ги поздравува напорите на американскиот Стејт Департмент за стабилизирање на безбедносните ...
сите 188 | | | веќе видена

Роберт Левандовски вели дека бил погрешно интерпретиран во неговата изјава за полска телевизија, што ја пренесоа светските медиуми и која предизвика голем ...
сите 133 | | | веќе видена

Научниците идентификуваа „невидлива“ верзија на сојот омикрон што не може да се открие со рутински тестови што ги користат службениците во јавното здравство за ...
сите 544 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лозово и Вевчани најрасположени за гласање, Центар Жупа, Маврово и Шуто Оризари ги „преспаа“ изборите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: