Единствената македонска компанија на листата топ 100 во ЈИЕ падна две места

Време зa читање: 2 минути Најголемите компании во Југоисточна Европа (ЈИЕ) забележаа едноцифрен пад на продажбата во 2020 година, но нивниот профит се намали ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Британската банка „HSBC“ објави изненадувачки скок од 74% во добивката за третиот квартал, откако поминаа стравувањата од влошување ...
| | веќе видена | слични

Компанијата на Илон Маск, Тесла, очигледно не е во криза, барем кога станува збор за чиповите. Не само во конкуренција на електрични возила, туку и во сите ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Новинарот Насер Пајазити смета дека Алтернатива е независен политички субјект, кој сам одлучува, но нагласи дека таа направила промена во своите ставови за 360 ...
сите 395 | | | веќе видена

Она што со децении постои како хроничен проблем и претставува баласт на македонското општество, а се однесува на предимензионираниот обем на администрацијата, ...
сите 394 | | | веќе видена

Случајот Меѓународен сојуз е далеку од правна логика и креиран од извршители на антисистемот од типот на Русковска. Дефинитивно е заговор. Во судница не се ...
сите 318 | | | веќе видена

Заштитата на животната средина и одржливо располагање со ресурсите е важен општествен приоритет, но за оваа цел да биде реализирана неопходен е системски ...
сите 186 | | | веќе видена

Доктор Ненад Лазаров кој и деновиве реагираше на мерката за финансиската награда од Владата, од 30 денари по пациент, за матичните лекари кои ќе постигнат ...
сите 313 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 147 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 244 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Единствената македонска компанија на листата топ 100 во ЈИЕ падна две места

Од:
До кого (е-маил):
Порака: