Де Бруине: Левандовски е најдобриот фудбалер на светот!


Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема зборуваше за претстојната церемонија за доделување на Златната топка. – Ова е она за што сонував уште од детството. Се ...
| | веќе видена | слични

Тиери Анри го шокирал новинарот на Си-би-ес, кога францускиот ас му кажал кој е најдобриот фудбалер со кого ја делел соблекувалната. Новинарот не го добил ...
| | веќе видена | слични

Тиери Анри откри кој е најдобриот фудбалер со кој ја делел соблекувалната и изненади многумина. Водителот на „ЦБС“ го праша Французинот кој е најдобар фудбалер ...
| | веќе видена | слични

Тјери Анри важеше за еден од најдобрите напаѓачи во првата декада од 21 век. Легендарниот француски центарфор, кој со голем успех ги носеше дресовите на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Француската фудбалска легенда Тиери Анри ги изненади фановите со одговор на прашање поврзано со неговата професионална кариера. Анри бил гостин во студиото на ...
| | веќе видена | слични

Јирген Клоп веќе неколку седмици потенцира дека Мохамед Салах е најдобар играч во светот според актуелната форма во која се прикажува во Премиер лигата, ...
| | веќе видена | слични

Фудбалската легенда Тиери Анри смета дека Мохамед Салах е најдобар играч во англиската Премиер лига. Чудесниот Египќанец игра одлично во дресот на „црвените“, ...
| | веќе видена | слични

Арсен Венгер вчера повторно бил гостин во студиото на „БеИН“, каде ги коментирал случувањата во Лигата на шампионите, а на крајот и големиот пресврт на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на македонскиот дел од комисијата за историја со Бугарија, Драги Ѓоргиев вели дека невозможно е да се среќаваат еднаш месечно со бугарските ...
сите 592 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид јавно ја осудува хајката којашто се води против градоначалникот Пецаков додека властите молчат за премиерот Ковачевски. Ја информираме ...
сите 203 | | | веќе видена

Податоците добиени од анкетата на Сојузот на наставници од Ниш покажуваат дека над 800 ученици и околу 200 наставници во 44 училишта во Ниш се заразени со ...
сите 219 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 89 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 78 | | | веќе видена

За речиси 500% повисока сметка за струја за декември во споредба со претходната, добија некои хотели на охридско-струшката ривиера. Некои од нив со електрична ...
сите 233 | | | веќе видена

КОВАЧЕВСКИ НА СРЕДБА СО ДРЖАВНО - ПОЛИТИЧКИОТ ВРВ ВО БУГАРИЈА Македонскиот премиер Димитар Ковачевски по потпишувањето на меморандумите на работните групи во ...
сите 287 | | | веќе видена

-НАТО нема да распореди борбени сили во Украина. Но, не може да има недоразбирање за нашата подготвеност, нашата посветеност да ги браниме нашите сојузници, ...
сите 377 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Де Бруине: Левандовски е најдобриот фудбалер на светот!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: