Де Бруине: Левандовски е најдобриот фудбалер на светот!


6 копии

Претседателот на Полската фудбалска федерација Збигњев Боњек зборуваше за тоа кој треба да ја добие Златната топка во 2021 година. – Не знам кој ќе ја добие ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема зборуваше за претстојната церемонија за доделување на Златната топка. – Ова е она за што сонував уште од детството. Се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тиери Анри го шокирал новинарот на Си-би-ес, кога францускиот ас му кажал кој е најдобриот фудбалер со кого ја делел соблекувалната. Новинарот не го добил ...
| | веќе видена | слични

Тиери Анри откри кој е најдобриот фудбалер со кој ја делел соблекувалната и изненади многумина. Водителот на „ЦБС“ го праша Французинот кој е најдобар фудбалер ...
| | веќе видена | слични

Тјери Анри важеше за еден од најдобрите напаѓачи во првата декада од 21 век. Легендарниот француски центарфор, кој со голем успех ги носеше дресовите на ...
| | веќе видена | слични

Француската фудбалска легенда Тиери Анри ги изненади фановите со одговор на прашање поврзано со неговата професионална кариера. Анри бил гостин во студиото на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тиери Анри нема дилема дека неговиот сонародник, Карим Бензема, во моментов е најдобар фудбалер во светот. Анри е уште еден Французин кој лобира Бензема да ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кого владата на СДСМ упорно штити во автобуската несреќа? Прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ.Дали бизнисот со хероин кој го крие власта е причина за несреќата и 45 ...
сите 532 | | | веќе видена

Во исчекување на окрупнување на парламентарното мнозинство, во владејачката СДСМ почна постапката за кандидирање за претседател на партијата, откако ...
сите 454 | | | веќе видена

– Истражувавме и изминативе два-три дена и ќе предложиме една нова мерка до Владата, а тоа е посебна стимулација за матичните лекари. Односно, матичните лекари ...
сите 350 | | | веќе видена

Државниот јавен обвините, Љубимир Јовески, на вчерашната прес-конфернеција со бугарските обвинители во Скопје, рече дека се обезбедуваат и други докази, а се ...
сите 512 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Новата варијанта на коронавирус Омикрон е откриена кај 13 лица кои пристигнале во холандскиот главен град Амстердам со двата лета од Јужна Африка. Претходно ...
сите 387 | | | веќе видена

– Мнозинство има, тоа можам да го потврдам, очекуваме со овие разговори ова мнозинство да се зголеми дополнително и да да биде стабилно за да може во наредните ...
сите 320 | | | веќе видена

Во спомен на жртвите на автопатот Струма кои го загубија животот во несреќата на автобусот на Беса Транс, бугарскиот д-р Димитар Ленков нуди двете држави ...
сите 469 | | | веќе видена

Утре попладне ќе се одржи нова средба помеѓу лидерот на СДСМ во оставка, премиерот Зоран Заев и првиот човек на Алтернатива, Африм Гаши, објави телевизија 24 . ...
сите 174 | | | веќе видена

Потребни се брзи предвремени парламентарни избори, затоа што оваа влада е некредибилна. Народот своето си го кажа на претходните локални избори и се додека ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Де Бруине: Левандовски е најдобриот фудбалер на светот!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: