Борел: Претседателските избори во Никарагва ќе бидат лажни

5 копии

Сакаме европска перспектива за Западен Балкан и на сите актери јасно им кажуваме дека треба да ги зголемат нивните напори. Европејците треба да им понудат ...
| | веќе видена | слични

Европејците треба да им понудат јасна пристапна перспектива на земјите од Западен Балкан, изјави министерот за надворешни работи на Грција, Никос Дендиас во ...
| | веќе видена | слични

Се чини дека САД сѐ повеќе се наметнуваат како поизразен катализатор на политиката за проширување на ЕУ, особено во ситуација кога Унијата покажува намери ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Европскиот парламент, два дена по објавувањето на пакетот за проширување на Европската Комисија, денеска на пленарна седница расправаше по декларацијата на ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот европратеник Андреј Ковачев на денешната пленарна сесија во Европскиот парламент убедуваше дека Тирана треба сама да го продолжи европскиот пат, а ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Не постои логично објаснување зошто Албанија не започна преговори за членство во Европската унија, бидејќи ги исполни сите критериуми и има едногласност во ...
| | веќе видена | слични

Сами против сите. Двајцата бугарски европратеници Андреј Ковачев и Ангел Џамбаски останаа осамени во ставовите на денешната пленарна сесија во Европскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вечерва во Тема на денот на Сител министерот за животна средина Насер Нуредини на прашање дали тие како институција ќе бидат пример за граѓаните и ќе ги ...
сите 154 | | | веќе видена

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Борел: Претседателските избори во Никарагва ќе бидат лажни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: