Со две дози вакцинирани 45 проценти од полнолетните граѓани во државата


Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.622 тестирањe, а ...
| | веќе видена | слични

Во текот на вчерашниот ден аплицирани се вкупно 7739 дози вакцини. Согласно податоците од Министерството за здравство, од вкупниот број аплицирани вакцини ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На фудбалери од Премиер лигата им биле понудени документи за вакцинација против коронавирус. Според „Дејли мејл“, измамници отишле кај играчи од Премиер лигата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 200.412, бројот на оздравени пациенти е 187.149, на ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство ја објавува неделната информација за починати лица со Ковид 19 кои биле комплетно вакцинирани, какви хронични заболувања имале ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Регистрирани се 511 нови случаи на Ковид-19 од направени 3.622 тестирања во претходното деноноќие, покажуваат податоците од Институтот за јавно здравје, според ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кого владата на СДСМ упорно штити во автобуската несреќа? Прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ.Дали бизнисот со хероин кој го крие власта е причина за несреќата и 45 ...
сите 582 | | | веќе видена

Не е точно дека, ако (Зоран) Заев не остане на премиерската функција, ќе се загрозат евроинтегративните процеси и државата ќе влезе во нови проблеми, му ...
сите 401 | | | веќе видена

Тулио де Оливеира, бразилскиот виролог чиј тим го откри заразниот омикрон-сој на коронавирусот, смета дека медиумската паника што се прошири деновиве работи на ...
сите 401 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во исчекување на окрупнување на парламентарното мнозинство, во владејачката СДСМ почна постапката за кандидирање за претседател на партијата, откако ...
сите 134 | | | веќе видена

На денешната посета во Свети Николе, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со привлекувањето на странски инвестиции, истакна дека самиот ...
сите 214 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со две дози вакцинирани 45 проценти од полнолетните граѓани во државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: