ЕСМ очекува успешен тендер за набавката на јаглен


2 копии

Цената на електричната енергија до крајот на годинава останува иста. На состанокот во Министерството за економија со енергетските компании, Комисјата одлучи ...
| | веќе видена | слични

Сепак Бектеши, ги потврди наводите на МЕПСО дека земјава произведува само 50% од потребните количини, па затоа мора да увезуваме јаглен.  доколку пропадне и ...
| | веќе видена | слични

Стопанската комора за енергетика ќе предложи целосно укинување на даночната стапка за прометот на електрична енергија кон домаќинствата и кон индустријата. Од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во моментот нема потреба да се прогласи кризна состојба во делот на енергетиката, изјави денеска министерот за економија Крешник Бектеши, нагласувајќи дека до ...
| | веќе видена | слични

„До крајот на годината ќе има доволно количина на електрична енергија и сакам да ги уверам сите граѓани дека до крајот на годината нема да има покачување на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во денешната изјава од Гевгелија, а во однос на енергетската криза, истакна дека ова недомаќинско работење на ...
| | веќе видена | слични

Кризата со струјата и можните рестрикции ќе значат и криза во затоплувањето на граѓаните. Потстаниците за парно греење работат на електрична енергија и секоја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи денеска на својот фејсбук-профил објави дека се повлекува од координатор на пратеничката група на Алтернатива/ ...
сите 648 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Во последните 24 часа, регистрирани се 276 нови позитивни случаи на САРС КоВ-2од направени 2.720 тестирања, пријавени се вкупно 10 починати лица, пет во ...
сите 415 | | | веќе видена

Првите „малку охрабрувачки знаци“ доаѓаат од Јужноафриканската Република кога станува збор за сериозноста на случаите на инфекција со варијантата омикрон, ...
сите 408 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на денешната прес-конференција одговарајќи на новинарско прашање за коментар околу СДСМ и Алтернатива во Владата, ...
сите 284 | | | веќе видена

Владата ги замрзна цените откако се поскапи, инфлацијата го јаде стандардот. Одлуката за замрзнување на цените е задоцнета. Замрзнувањето на цените требаше да ...
сите 255 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕСМ очекува успешен тендер за набавката на јаглен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: