Мисајловски: ВМРО-ДПМНЕ победи во 21 општина и 40 совети


Резултатите од првиот круг не се според нашите очекувања, меѓутоа има уште еден круг на локалните избори. Ништо не е загубено. На терен сме, разговараме со ...
| | веќе видена | слични

Целта е да се уплашат граѓаните, да се поделат преку закани кои уште по првиот круг се упатуваат. Наследството на ВМРО-ДПМНЕ и во Скопје и во другите општини е ...
| | веќе видена | слични

„Концептот за обединување на ВМРО-ДПМНЕ се состои во сеење страв, закани и поделби на граѓаните. Овие закани и поделби следуваат само на неколку дена по првиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Повеќе пати кажавме дека резултатите од првиот не се во рамките на нашите очекувања, но работата е далеку од лоша или изгубена како што спомена од опозицијата. ...
| | веќе видена | слични

„ВМРО-ДПМНЕ го постигна својот максиум. Шансата е за нас во вториот круг да ја завршиме работата и да имаме балансирана слика на крајот на изборите“ кажа ...
| | веќе видена | слични

„Очекуваме победа во сите општини каде што имаме водство по првиот круг и очекуваме пресврт во најголем дел од оние општини каде што немаме водство“, кажа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Секретарот за меѓународна соработка на СДСМ, Бојан Маричиќ, во гостувањето на дебата на Алсат Телевизија, кажа дека владејачката партија во вториот круг ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кого владата на СДСМ упорно штити во автобуската несреќа? Прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ.Дали бизнисот со хероин кој го крие власта е причина за несреќата и 45 ...
сите 582 | | | веќе видена

Не е точно дека, ако (Зоран) Заев не остане на премиерската функција, ќе се загрозат евроинтегративните процеси и државата ќе влезе во нови проблеми, му ...
сите 401 | | | веќе видена

Тулио де Оливеира, бразилскиот виролог чиј тим го откри заразниот омикрон-сој на коронавирусот, смета дека медиумската паника што се прошири деновиве работи на ...
сите 401 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во исчекување на окрупнување на парламентарното мнозинство, во владејачката СДСМ почна постапката за кандидирање за претседател на партијата, откако ...
сите 134 | | | веќе видена

На денешната посета во Свети Николе, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со привлекувањето на странски инвестиции, истакна дека самиот ...
сите 214 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мисајловски: ВМРО-ДПМНЕ победи во 21 општина и 40 совети

Од:
До кого (е-маил):
Порака: