Обвинителството оформи предмети за сторени кривични дела во врска со изборите и гласањето


Изнуди, поткуп, закани, кинење и сликање гласачки ливчиња, гласање под дејство на алкохол.. Јавните обвинителства ширум земјава постапуваат по повеќе пријави и ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Злосторничката група на полицајци на Заев и Спасовски изрекувала измислени казни, принудни запирања, и правеле списоци за гласање за СДСМ. Денес повторно ...
| | веќе видена | слични

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ и денеска обвинуваат за нови сознанија поради кои отворено се сомневаат дека била раководена од министерот Спасовски. Според нив ...
| | веќе видена | слични
8 копии
3 копии

Злосторничката група на полицајци на Заев и Спасовски изрекувала измислени казни, принудни запирања, и правеле списоци за гласање за СДСМ, изјави Драган ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска објави нови информации за како што велат, злосторничката група во МВР, која изрекувала измислени казни, принудни запирања и ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ и денеска ќе одржи прес-конференција на која ќе објави нови детали и пораки за, како што велат, злосторничката група на полицајци на Заев и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ВМРО-ДПМНЕ за денес најавуваат нови детали и пораки за, како што велат, злосторничката група на полицајци на Заев и Спасовски. -Утре во 09.30 часот со нови ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ и денеска излезе со нови пораки со кои тврди дека се правело „црн“ список на сопственици на возила со конкретно запишани регистерски броеви за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегации на македонската и бугарската влада следниот вторник во Софија ќе ја стартуваат агендата за формирањето на работните групи, на кои инсистира Бугарија. ...
сите 829 | | | веќе видена

Делчевецот Васко Панчовски кој го извади светиот крст од водите на река Брегалница за празникот Водици уште еднаш ја покажа својата хуманост на дело. Како што ...
сите 301 | | | веќе видена

„Естонија, Летонија и Литванија и нивните сојузници работат заедно за брзо предавање на безбедносната помош на Украина“, се вели во соопштението. Естонија ќе ...
сите 346 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, многу студено и ветровито. Попладне облачноста ќе се зголеми, а кон крајот на денот во ...
сите 266 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обвинителството оформи предмети за сторени кривични дела во врска со изборите и гласањето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: