Поткуп на гласачи, изнуда, дошол пијан да гласа -Јавното обвинителство постапува по изборните нерегуларности


Во текот на организирањето и спроведувањето на локалните избори заклучно со првиот круг на гласање одржан на 17 октомври 2021 година, пристигнаа голем број ...
| | веќе видена | слични

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ и денеска обвинуваат за нови сознанија поради кои отворено се сомневаат дека била раководена од министерот Спасовски. Според нив ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Злосторничката група на полицајци на Заев и Спасовски изрекувала измислени казни, принудни запирања, и правеле списоци за гласање за СДСМ. Денес повторно ...
| | веќе видена | слични
8 копии
3 копии

Злосторничката група на полицајци на Заев и Спасовски изрекувала измислени казни, принудни запирања, и правеле списоци за гласање за СДСМ, изјави Драган ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска објави нови информации за како што велат, злосторничката група во МВР, која изрекувала измислени казни, принудни запирања и ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ и денеска ќе одржи прес-конференција на која ќе објави нови детали и пораки за, како што велат, злосторничката група на полицајци на Заев и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ВМРО-ДПМНЕ за денес најавуваат нови детали и пораки за, како што велат, злосторничката група на полицајци на Заев и Спасовски. -Утре во 09.30 часот со нови ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ и денеска излезе со нови пораки со кои тврди дека се правело „црн“ список на сопственици на возила со конкретно запишани регистерски броеви за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, денеска се сретна со Росана Дуџак, постојана координаторка на Обединетите нации (ОН) во Македонија. На средбата ...
сите 505 | | | веќе видена

Првата пратка од пакетот безбедносна поддршка од 200 милиони американски долари за Украина пристигна во Киев, соопшти денеска американската Амбасада. ...
сите 305 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ужива најголема доверба помеѓу граѓаните, затоа администраторот на владата водена од ДУИ, Ковачевски, бега од избори, велат од ВМРО-ДПМНЕ преку ...
сите 278 | | | веќе видена

За време на вчерашните сообраќајни контроли во Скопје, полицијата утврди дека 13 возачи возеле иако немале возачка дозвола, а од контролираните возила, осум ...
сите 503 | | | веќе видена

Делчевецот Васко Панчовски кој го извади светиот крст од водите на река Брегалница за празникот Водици уште еднаш ја покажа својата хуманост на дело. Како што ...
сите 261 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поткуп на гласачи, изнуда, дошол пијан да гласа -Јавното обвинителство постапува по изборните нерегуларности

Од:
До кого (е-маил):
Порака: