ЈО: Во Тетово кандидат за градоначалник подмитувал со бекатон плочки, алкохолизиран гласач во Демир Капија кинел ливчиња, во Кочани им се заканувале со отказ


Тетовското обвинителство презема дејствија во врска со пријавен настан по кој е оформен предмет против едно лице за сторено кривично дело „Поткуп при избори и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

ВМРО-ДПМНЕ и денеска ќе одржи прес-конференција на која ќе објави нови детали и пораки за, како што велат, злосторничката група на полицајци на Заев и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ВМРО-ДПМНЕ за денес најавуваат нови детали и пораки за, како што велат, злосторничката група на полицајци на Заев и Спасовски. -Утре во 09.30 часот со нови ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ и денеска излезе со нови пораки со кои тврди дека се правело „црн“ список на сопственици на возила со конкретно запишани регистерски броеви за ...
| | веќе видена | слични

По обвинувањата од ВМРО-ДМПНЕ за изборни закани од страна на поголема група полицајци, од Основното јавно обвинителство во Скопје велат дека ги проверуваат ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ не е поместена ниту милиметар од режимската и насилничка матрица. Сосем малку им требаше да продолжат онаму кај што ги запревме во 2016 година – ...
| | веќе видена | слични

Список со возила за отстранување од сообраќајот, измислени прекршоци...ВМРО ДПМНЕ денеска објави нови вибер пораки во групата со над 40 полицајци за време на ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за следење на изборни нерегуларности постапува по сите примени поднесоци, пријави, како и сознанија за евентуално сторени кривични дела поврзани со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, денеска се сретна со Росана Дуџак, постојана координаторка на Обединетите нации (ОН) во Македонија. На средбата ...
сите 513 | | | веќе видена

Судот доцна синоќа му одреди 30-дневен притвор на 22-годишниот Јордан Ѓ. кој со автомобил „цитроен Ц4“ ја усмрти 24-годишната радовишанка Викторија Николова, а ...
сите 163 | | | веќе видена

Делчевецот Васко Панчовски кој го извади светиот крст од водите на река Брегалница за празникот Водици уште еднаш ја покажа својата хуманост на дело. Како што ...
сите 325 | | | веќе видена

Во јуни 1914 година, европските пазари на акции и обврзници едвај реагираа на атентатот на надвојводата Франц Фердинанд, наследник на тронот на Австрија. Дури ...
сите 407 | | | веќе видена

„ВМРО-ДПМНЕ со најголема доверба помеѓу граѓаните, затоа администраторот на владата водена од ДУИ, Ковачевски, бега од избори. Според анкетите ВМРО-ДПМНЕ води ...
сите 282 | | | веќе видена

За време на вчерашните сообраќајни контроли во Скопје, полицијата утврди дека 13 возачи возеле иако немале возачка дозвола, а од контролираните возила, осум ...
сите 467 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЈО: Во Тетово кандидат за градоначалник подмитувал со бекатон плочки, алкохолизиран гласач во Демир Капија кинел ливчиња, во Кочани им се заканувале со отказ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: