е-Продавница – дали е тоа вашиот нов бизнис?

М оре промени се случуваат с екојдневни во сите сфери од нашиот живот . Со овие промени се менуваат и н ашите животни навики, се менува храната што ја ...
| | веќе видена | слични

Сите сме сведоци на ултрабрза дигитална трансформација. Замислете си само колку пати дневно извршувате дигитални трансакции? Сигурно никогаш не сте ...
| | веќе видена | слични

За да се избегнат чекањата и гужвите пред билетарниците на ЈСП „Скопје“, ова јавно претпријатие на патниците им нуди опција за плаќање на возењето во некој од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Властите во Москва воведоа ситем со кој граѓаните ќе можат да ги платат своите билети за да се возат со метро, само со препознавање на лицето. Се што треба да ...
| | веќе видена | слични

Погледнете ја камерата и вратата се отвора: Патувањето со московското метро сега е исто лесно како и прикажувањето на вашето лице – барем за оние што се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на Алтернатива Африм Гаши на свиканата седница на Централниот совет собрание на партијата пред членовите вечерва ја презентира понудата на премиерот ...
сите 476 | | | веќе видена

Луѓето кои претходно шиеја заштитни маски, почнаа да шијат и торби, откако цената на кесите скокна на 15 денари, со цел да се дестимулира нивната употреба. ...
сите 202 | | | веќе видена

Стручњаците откриле досега непознати податоци за омикрон сојот на корона вирусот. Веста за појава на новиот сој на корона вирус наречен омикрон сите ги ...
сите 776 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози.Намалена видливост поради појава на магла од 100 – 150 метри има на планинскиот ...
сите 180 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 251 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 64 | | | веќе видена

Нема да почитуваме едностран договор со Бугарија, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Рече дека премиерот во заминување Зоран Заев е подготвен да ...
сите 571 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

е-Продавница – дали е тоа вашиот нов бизнис?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: