Струјата ќе оди во плафон до Нова Година, следува поскапување

Германија, Данска, Ирска и шест други европски земји во понеделникот изјавија дека нема да поддржат реформи на пазарот на електрична енергија во ЕУ како ...
| | веќе видена | слични

Италија би можела да обезбеди повеќе од 5 милијарди евра како мерка за ублажување на влијанието на зголемените трошоци за енергија врз потрошувачите, објави ...
| | веќе видена | слични
2 копии
12 копии

Француската влада ќе им исплати 100 евра на граѓаните кои заработуваат помалку од 2.000 евра месечно (по оданочување), за да им помогне да се справат со ...
| | веќе видена | слични
7 копии

– Цените на горивата, енергијата и на суровините ќе продолжат да растат во 2022 година, прогнозира францускиот министер за финансии Бруно ле Мер. – Многумина ...
| | веќе видена | слични

За да го амортизира потенцијалниот удар од скокот на цените на мазутите врз потрошувачите, словенечката влада интервенираше со замрзнување на маржите, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кого владата на СДСМ упорно штити во автобуската несреќа? Прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ.Дали бизнисот со хероин кој го крие власта е причина за несреќата и 45 ...
сите 582 | | | веќе видена

Не е точно дека, ако (Зоран) Заев не остане на премиерската функција, ќе се загрозат евроинтегративните процеси и државата ќе влезе во нови проблеми, му ...
сите 401 | | | веќе видена

Тулио де Оливеира, бразилскиот виролог чиј тим го откри заразниот омикрон-сој на коронавирусот, смета дека медиумската паника што се прошири деновиве работи на ...
сите 401 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во исчекување на окрупнување на парламентарното мнозинство, во владејачката СДСМ почна постапката за кандидирање за претседател на партијата, откако ...
сите 134 | | | веќе видена

На денешната посета во Свети Николе, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со привлекувањето на странски инвестиции, истакна дека самиот ...
сите 214 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Струјата ќе оди во плафон до Нова Година, следува поскапување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: