Stellantis и LG основаа компанија за батерии

Tesla Inc сака да се пресели на поевтина батерија за своите електрични возила, но прво мора да открие како да ги надмине политичките тензии за да го натера ...
| | веќе видена | слични

Фабриката ќе биде лоцирана во Северна Америка. Не е ни чудо, со оглед на тоа колку нови автомобили најави групацијата Stellantis Stellantis најави електричен ...
| | веќе видена | слични

На сопствениците на фабрики во Кина и на нивните клиенти низ целиот свет им е кажано да се подготват за прекини во снабдувањето со електрична енергија, кои ќе ...
| | веќе видена | слични

Toyota Motor Corp., најголемиот светски производител на автомобили до 2020 година, планира да инвестира 3,4 милијарди долари во САД до крајот на оваа деценија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кого владата на СДСМ упорно штити во автобуската несреќа? Прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ.Дали бизнисот со хероин кој го крие власта е причина за несреќата и 45 ...
сите 582 | | | веќе видена

Не е точно дека, ако (Зоран) Заев не остане на премиерската функција, ќе се загрозат евроинтегративните процеси и државата ќе влезе во нови проблеми, му ...
сите 400 | | | веќе видена

Тулио де Оливеира, бразилскиот виролог чиј тим го откри заразниот омикрон-сој на коронавирусот, смета дека медиумската паника што се прошири деновиве работи на ...
сите 401 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во исчекување на окрупнување на парламентарното мнозинство, во владејачката СДСМ почна постапката за кандидирање за претседател на партијата, откако ...
сите 134 | | | веќе видена

На денешната посета во Свети Николе, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со привлекувањето на странски инвестиции, истакна дека самиот ...
сите 214 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Stellantis и LG основаа компанија за батерии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: