КХВ одобри Синцеритас АД Скопје да издаде втора емисија на акција за познати купувачи

Време зa читање: 2 минути Комисијата за хартии од вредност на Република Северна Македонија на 124 тата седница со која претседаваше Претседателот на КХВ М-р ...
| | веќе видена | слични

Халк Осигурување го зголеми својот капитал за три милиони евра, така што тој сега изнесува 15,5 милиони евра, соопшти Централниот депозитар за хартрии од ...
| | веќе видена | слични

Промени во врвот на Енерџи деливери солушнс (ЕДС), компанијата која во земјава ја основаше и ја поседуваше поранешниот вицепремиер, бизнисменот Кочо Анѓушев, а ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи денеска на својот фејсбук-профил објави дека се повлекува од координатор на пратеничката група на Алтернатива/ ...
сите 637 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Во последните 24 часа, регистрирани се 276 нови позитивни случаи на САРС КоВ-2од направени 2.720 тестирања, пријавени се вкупно 10 починати лица, пет во ...
сите 380 | | | веќе видена

Првите охрабрувачки знаци доаѓаат во однос на сериозноста на инфекција што ја предизвикува варијантата омикрон. Првите „малку охрабрувачки сигнали“ доаѓаат од ...
сите 418 | | | веќе видена

Во недостиг на ефикасни мерки за справување со економската и енергетската криза, од центарот за комуникации на СДСМ излегуваат банални соопштенија.Центарот за ...
сите 141 | | | веќе видена

Владата ги замрзна цените откако се поскапи, инфлацијата го јаде стандардот. Одлуката за замрзнување на цените е задоцнета. Замрзнувањето на цените требаше да ...
сите 254 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КХВ одобри Синцеритас АД Скопје да издаде втора емисија на акција за познати купувачи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: