Мицкоски: Ќе разгледаме и опција за нови парламентарни избори

2 копии

„Да се обединиме бидејќи режимот згусна, одат на купче и влегуваат „all in“. Во Куманово, ВМРО-ДПМНЕ го поддржа Максим Димитриевски. Тони Михајловски и ...
| | веќе видена | слични

ВМРО–ДПМНЕ на седниците на извршниот и централниот комитет во Охрид ја реафирмира поддршката за кандидатите за градоначалници од Алијанса за Албанците и ...
| | веќе видена | слични

Извршниот и централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ денеска одлучија. Во вториот круг на локалните избори на 31 октомври ќе ги поддржат кандидатите за градоначалници ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кандидатот за градоначалник на Куманово од ВМРО-ДПМНЕ, Тони Михајловски на социјалните мрежи ги обвини своите сопартијци дека наместо за него, на локалните ...
| | веќе видена | слични

Од поубавата, од најубавата страна гледано: Победа на Македонија. Незапаметена до сега. Паѓа силата и неправдата на која и доаѓа судниот ден. Паѓа злото, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Возачите на изгорениот автобус не биле вработени, едниот немал ни сертификат за професинална компетентност, изјави министерот за транспорт и врски, Благој ...
сите 347 | | | веќе видена

Бугарскиот државјанин Сади Салех по грешка бил вклучен на листата на повредени патници од несреќата на автобусот на „Беса транс”, што се случи на автопатот ...
сите 713 | | | веќе видена

Ќе се менуваат предлог мерките на Комисијата за заразни болести. Владата очигледно ја спушта топката - ги врати назад и бара од Комисијата анализи и предлози ...
сите 447 | | | веќе видена

Пронајдено е уште едно тело на починат патник при дополнителен преглед на автобусот на Беса Транс, кој во втоникот изгоре на автопатот Струма во Бугарија. ...
сите 443 | | | веќе видена

Ги видовте фактурите што ги плати МЕПСО, фактурата што ја плаќа ЕЛЕМ, секој ден гледаме бидејќи секој ден има тендери. Таа фактура ќе продолжи и во иднина да ...
сите 219 | | | веќе видена

Првите двајца ќе бидат пуштени утре, на 27 ноември, други двајца на 28 ноември, уште двајца на 30 ноември и едно лице на 1 декември. Српскиот државјанин ќе ...
сите 690 | | | веќе видена

Советничката група на СДСМ на коалицијата и ДУИ во Град Скопје вчера поднесе иницијатива за свикување на вонредна седница на Советот на која треба да се усвои ...
сите 108 | | | веќе видена

На средбата беше изразено задоволство од развојот на севкупните билатерални односи засновани на традиционално пријателство, почит и разбирање и беше ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Ќе разгледаме и опција за нови парламентарни избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: