ДИК почна да ги објавува првичните резултати од локалните избори


2 копии

Веднаш по објавувањето на резултатите, ние како коалиција го искажавме нашиот став дека треба да се поддржат сите кандидати на албанската опозиција што се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потпретседателот на Алијансата на Албанците, Арбен Таравари на прес-конференција ја најави поддршката за кандидатите за градоначалници на политичката партија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Движењето Беса ги повика своите гласачи во вториот круг од локалните избори да ги поддржат кандидатите на Алијанса за Албанците и побара и оваа партија ...
| | веќе видена | слични

БЕСА дава, и очекува, поддршка од Алијанса за Албанците на Села, но не и од неговито коалицонен партнер Гаши од Алтернатива – партијата кој пред неколку години ...
| | веќе видена | слични

Тој ја поздрави нивната одлука да дадат поддршка на кандидатите на Алијанса-Алтертнатива. – Веднаш по објавувањето на резултатите, ние како коалиција го ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на движењето Беса и шеф на Изборниот штаб, Аријанит Хоџа на денешната прес-конференција најави дека во вториот круг од изборите неговата ...
| | веќе видена | слични

– Исто така, бараме од Алијансата за Албанците реципрочно да ги повика своите гласачи да ги поддржат кандидатите на Беса. Политичката сцена во наредните години ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во денешната Тема на денот во Дневникот на Сител Љубомир Јовески, државниот јавен обвинител рече дека целосно е завршено земањето на материјал од роднините на ...
сите 650 | | | веќе видена

Веднаш по денешната прес-конференција на бугарските органи на истрагата во врска со сообраќајната несреќа што се случи завчера на автопатот „Струма“, Основното ...
сите 285 | | | веќе видена

Советот на општината општината Чаир одлучи да ги пренамени средствата за украсување за Нова година за помош за семејствата на загинатите во несреќата која се ...
сите 129 | | | веќе видена

Промените овде во Охрид започнуваат со многу проекти и сериозна динамика во реализацијата на активности оние кои што беа започнати, но и оние кои што сега ќе ...
сите 166 | | | веќе видена

„Ние остануваме токму на тој став дека потребни се брзи предвремени парламентарни избори за излез од кризата затоа што ако внимателно ја погледнете ситуацијата ...
сите 131 | | | веќе видена

Откако по низата хаварии, немањето доволно јаглен и потфрлањето на домашно производтсво на струја, дел од одговорноста за енергетската криза ЕСМ ја лоцираше ...
сите 92 | | | веќе видена

Град Скопје ќе додели два милиона денари за семејствата на загинатите од Скопје во автобуската несреќа пред два дена во Бугарија. На предлог на ...
сите 461 | | | веќе видена

Помалку од пет проценти од граѓаните имаат можност за реинфекција во првите четири до пет месеци од прележувањето на корона вирусот.Но, како одминува времето ...
сите 354 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДИК почна да ги објавува првичните резултати од локалните избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: