(Видео) Николовски: Овие избори се доследни на модерниот и европски тренд по кој сме тргнати


Граѓаните не сакаат кочници и блокади и токму затоа денеска очекувам дека изборот на граѓаните ќе биде најдоброто и ќе го запечатиме токму овој европски пат по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Здружението на оштетени физички и правни лица на Еуростандард банка „Правда за штедачи” го повикува премиерот конечно да го прекрши молкот, негов и на неговата ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Овие избори се од исклучителна важност за нашите општини, за државата, затоа што исходот го трасира патот кон напредокот и развојот или кон враќање назад во ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на СДСМ Зоран Заев преку социјалните мрежи повика на обединување, порачувајќи дека скапоцената слобода која заедно ја освоивме сега мораме заедно ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска во Радовиш оствари средба со граѓаните и со пензионерите, кои ги повика на 31 октомври обединети заедно да ја донесат ...
| | веќе видена | слични

Во овие четири години поставивме високи економски стандарди, минималната плата ја покачивме на 15.200 денари, а до пред четири години тaa беше девет илјади ...
| | веќе видена | слични

Во изминатите 4 години и на централно и на локално ниво сме воделе грижа за сите аспекти за граѓаните, отворивме илјадници работни места, невработеноста е ...
| | веќе видена | слични

Од први јануари минималната плата ќе биде 18.000 денари или 300 евра, вети денеска на партиски митинг претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев. – Согласно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Генералниот секретар на Алијанса за Албанците и актуелен градоначалник на Гостивар, Арбен Таравари вчеравечер во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна ...
сите 661 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 372 | | | веќе видена

Станува збор за 53 годишен пациент кој примил „Фајзер“, случај пријавен во април, и 85 годишник имунизиран со „Астра Зенека“ во септември. Ова засега се само ...
сите 390 | | | веќе видена

Младата ѕвезда на Барселона, Педри открива дека бил на проба во Реал Мадрид, поминал една недела во школата по што му били кажано дека не е доволно добар. ...
сите 254 | | | веќе видена

Генералниот директор на државните електрани, Васко Ковачевски, вели дека наместо задолжителните минимални 60 отсто, АД ЕСМ одлучиле да испорачуваат 100 отсто ...
сите 292 | | | веќе видена

Иако во државите низ светот забрзано се шири Омикрон сојот на коронавирусот, кај нас засега не е регистриран ниту еден случај. Се уште доминантен останува ...
сите 597 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Николовски: Овие избори се доследни на модерниот и европски тренд по кој сме тргнати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: