Творецот на Биткоин, Сатоши Накамото, сега е 20-та најбогата личност на планетата

Време зa читање: 4 минути Во средината на април, креаторот на мрежата Биткоин, Сатоши Накамото влезе во топ 20 најбогатите милијардери во светот, но откако ...
| | веќе видена | слични

Индискиот индустриски тајкун Мукеш Амбани неодамна се приклучи на можеби најексклузивниот клуб во светот – оној на сопствениците на над 100 милијарди долари. ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии
5 копии

Извршниот директор на „Тесла“ и „Спејс икс“, Илон Маск, стана најбогатиот човек во светот и тој во моментот има пари колку што имаат заедно милијардерите Бил ...
| | веќе видена | слични

Сопственикот на компанијата Тесла и SpaceX, Илон Маск има богатство од 230 милијарди долари, што е еднакво на вкупното богатство на милијардерите Бил Гејтс и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кого владата на СДСМ упорно штити во автобуската несреќа? Прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ.Дали бизнисот со хероин кој го крие власта е причина за несреќата и 45 ...
сите 582 | | | веќе видена

Не е точно дека, ако (Зоран) Заев не остане на премиерската функција, ќе се загрозат евроинтегративните процеси и државата ќе влезе во нови проблеми, му ...
сите 401 | | | веќе видена

Тулио де Оливеира, бразилскиот виролог чиј тим го откри заразниот омикрон-сој на коронавирусот, смета дека медиумската паника што се прошири деновиве работи на ...
сите 401 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во исчекување на окрупнување на парламентарното мнозинство, во владејачката СДСМ почна постапката за кандидирање за претседател на партијата, откако ...
сите 134 | | | веќе видена

На денешната посета во Свети Николе, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со привлекувањето на странски инвестиции, истакна дека самиот ...
сите 214 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Творецот на Биткоин, Сатоши Накамото, сега е 20-та најбогата личност на планетата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: