Мицкоски: Тоа е единствен начин како да се стави крај на оваа апатија


Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христојан Мицкоски по гласањето на избирачко место во ОУ „Димо Хаџи Димов“ во Влае им се заблагодари на сите граѓани кои денеска излегле ...
| | веќе видена | слични

Имавме позитивна кампања, мирна пред се. Охриѓани имаа можност да ги видат нашите програми и визија за иднината на Охрид. - истакна кандидатот за Градоначалник ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Граѓаните не сакаат кочници и блокади и токму затоа денеска очекувам дека изборот на граѓаните ќе биде најдоброто и ќе го запечатиме токму овој европски пат по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-Јас го изразив моето право како граѓанин, како и сите други. Ова е ден на избори, сите граѓани се еднакви без оглед на социо-економскиот статус, сите вредат ...
| | веќе видена | слични

Тој порача дека овие избори се огледало на демократијата и истакна оти се надеваат на победа уште во првиот круг. Од овие избори, посочи, зависи европскиот пат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во денешната Тема на денот во Дневникот на Сител Љубомир Јовески, државниот јавен обвинител рече дека целосно е завршено земањето на материјал од роднините на ...
сите 650 | | | веќе видена

Веднаш по денешната прес-конференција на бугарските органи на истрагата во врска со сообраќајната несреќа што се случи завчера на автопатот „Струма“, Основното ...
сите 285 | | | веќе видена

Советот на општината општината Чаир одлучи да ги пренамени средствата за украсување за Нова година за помош за семејствата на загинатите во несреќата која се ...
сите 129 | | | веќе видена

Промените овде во Охрид започнуваат со многу проекти и сериозна динамика во реализацијата на активности оние кои што беа започнати, но и оние кои што сега ќе ...
сите 166 | | | веќе видена

„Ние остануваме токму на тој став дека потребни се брзи предвремени парламентарни избори за излез од кризата затоа што ако внимателно ја погледнете ситуацијата ...
сите 131 | | | веќе видена

Откако по низата хаварии, немањето доволно јаглен и потфрлањето на домашно производтсво на струја, дел од одговорноста за енергетската криза ЕСМ ја лоцираше ...
сите 92 | | | веќе видена

Град Скопје ќе додели два милиона денари за семејствата на загинатите од Скопје во автобуската несреќа пред два дена во Бугарија. На предлог на ...
сите 461 | | | веќе видена

Помалку од пет проценти од граѓаните имаат можност за реинфекција во првите четири до пет месеци од прележувањето на корона вирусот.Но, како одминува времето ...
сите 354 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Тоа е единствен начин како да се стави крај на оваа апатија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: