Полицијата го приведе: Сакал да гласа само со едно избирачко ливче

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски тврди дека изборниот ден и целите избори минале мирно што е различна позиција од таа на Комисијата за следење ...
| | веќе видена | слични

Од која политичка партија е лицето кое пријавило во американската амбасада дека 83 поранешни осуденици со оружје ќе ги попречуваат изборите што се одржаа вчера ...
| | веќе видена | слични

Изнуди, поткуп, закани, кинење и сликање гласачки ливчиња, гласање под дејство на алкохол.. Јавните обвинителства ширум земјава постапуваат по повеќе пријави и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во текот на организирањето и спроведувањето на локалните избори заклучно со првиот круг на гласање одржан на 17 октомври 2021 година, пристигнаа голем број ...
| | веќе видена | слични

Тетовското обвинителство презема дејствија во врска со пријавен настан по кој е оформен предмет против едно лице за сторено кривично дело „Поткуп при избори и ...
| | веќе видена | слични

ОЈО Скопје оформи три предмети за сторени кривични дела во врска со изборите и гласањето и тоа за „пукање со огнено оружје“, за „изнуда“ и за „уништување на ...
| | веќе видена | слични

Тетовското обвинителство собира докази за кривично дело Поткуп при избори и гласање против еден од кандидатите за градоначалник, откако бил фатен како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегации на македонската и бугарската влада следниот вторник во Софија ќе ја стартуваат агендата за формирањето на работните групи, на кои инсистира Бугарија. ...
сите 829 | | | веќе видена

Од Основното јавно обвинителството информираат дека 22-годишниот возач кој усмрти 24-годишна девојка и повреди уште едно лице вчеравечер кај ТЦ „Сити мол“ ...
сите 158 | | | веќе видена

Делчевецот Васко Панчовски кој го извади светиот крст од водите на река Брегалница за празникот Водици уште еднаш ја покажа својата хуманост на дело. Како што ...
сите 301 | | | веќе видена

„Естонија, Летонија и Литванија и нивните сојузници работат заедно за брзо предавање на безбедносната помош на Украина“, се вели во соопштението. Естонија ќе ...
сите 346 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, многу студено и ветровито. Попладне облачноста ќе се зголеми, а кон крајот на денот во ...
сите 266 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полицијата го приведе: Сакал да гласа само со едно избирачко ливче

Од:
До кого (е-маил):
Порака: