Залихите на готови производи зголемени, очекувањата за обемот на производството намалени

3 копии

Оценката за економската состојба на деловните субјекти во септември 2021 година е понеповолна во однос на претходниот месец, a поповолна во однос на септември ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Според дефинитивните податоци на Државниот завод за статистика, во 2019 година, најголемо учество во брутодомашниот производ на Република Северна Македонија ...
| | веќе видена | слични

Поголем бруто-домашен производ по жител, во споредба со просекот на Република Македонија, имаат Скопскиот регион со индекс 142.5, Југоисточниот регион со ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Според податоците на Државниот завод за статистика, во 2020 година, вкупното бруто-примарно производство на енергија во Република ...
| | веќе видена | слични
3 копии

 Се очекува бројот на вработените да се намали. Како што соопшти Државниот завод за статистика, повикувајќи се на оценките на раководителите на деловните ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во исчекување на окрупнување на парламентарното мнозинство, во владејачката СДСМ почна постапката за кандидирање за претседател на партијата, откако ...
сите 341 | | | веќе видена

Државниот јавен обвините, Љубимир Јовески, на вчерашната прес-конфернеција со бугарските обвинители во Скопје, рече дека се обезбедуваат и други докази, а се ...
сите 474 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Уште една извонредна видео-најава за бараж пресметката на Македонија со Италија во март следната година за пласман на Светското првенство 2022 во Катар. ...
сите 165 | | | веќе видена

Она што го ветивме во предизборниот период за време на кампањата на локалните избори, веќе веднаш почнуваме да го реализираме. Денеска го започнуваме проектот ...
сите 166 | | | веќе видена

Двајца од повредените во автобуската несреќа во Бугарија денеска се отпуштени од болницата во Пирогов и се донесени на лекување во Скопје. Станува збор за 17 ...
сите 242 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Залихите на готови производи зголемени, очекувањата за обемот на производството намалени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: