Прометот во индустријата зголемен за 21 отсто

4 копии
4 копии

Според дефинитивните податоци на Државниот завод за статистика, во 2019 година, најголемо учество во брутодомашниот производ на Република Северна Македонија ...
| | веќе видена | слични

Поголем бруто-домашен производ по жител, во споредба со просекот на Република Македонија, имаат Скопскиот регион со индекс 142.5, Југоисточниот регион со ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Според податоците на Државниот завод за статистика, во 2020 година, вкупното бруто-примарно производство на енергија во Република ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Време зa читање: 2 минути Оценката за економската состојба на деловните субјекти во септември 2021 година е понеповолна во однос на претходниот месец, a ...
| | веќе видена | слични

 Се очекува бројот на вработените да се намали. Како што соопшти Државниот завод за статистика, повикувајќи се на оценките на раководителите на деловните ...
| | веќе видена | слични

Останато

Јавноста се уште нема добиено одговори на прашањата кои се од јавен интерес, кој не засегаат сите нас, а обврска на власта е да даде одговори. Јавноста ...
сите 654 | | | веќе видена

По четири часа заврши средбата на премиерот Зоран Заев и претседателот на Алтернатива Африм Гаши за вклучување на партијата во Владата и парламентарното ...
сите 266 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 384 | | | веќе видена

Здравстените власти ретерираат од предлог мерките на Комисијата за заштита од заразни болести да се бара негативен ПЦР тест од вработените кои не се ...
сите 383 | | | веќе видена

Во Ургентниот центар во Скопје со болнички транспорт пристигна 24-годишна девојка, која е една од преживеаните во големата сообраќајна несреќа која се случи во ...
сите 520 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Газменд Укали (27) од Кичево и неговата свршеница Албина Белули (23) од Тетово се меѓу загинатите во несреќата што се случи кога автобусот на „Беса транс“ се ...
сите 471 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 187 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прометот во индустријата зголемен за 21 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: