Рекордно поскапување во Германија, растат цените и на автомобилите и велосипедите

Во септември, цените во Германија пораснаа за дури 4,1 отсто во споредба со истиот месец минатата година. Ова е првпат инфлацијата, гледана на овој начин, да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Цената на литар бензин во Бугарија на Божиќ ќе достигне 2,50 лева (75 денари) за литар. Ова го предвидува експертот од Бугарското здружение за нафта и гас ...
| | веќе видена | слични

Холандија со моменталната цена од 2,06 евра, односно 2,13 евра за литар бензин е европски рекордер, а околу 2 евра веќе плаќаат и Италијанците и Германците. Од ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Во последните месеци, цената на горивото расте и на глобалниот и на регионалниот пазар, а во земјите од регионот постои голема ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Цените на бензинот и дизелот силно ги погодија Германците во паричникот. Според автомобилскиот клуб АДАК, дизелот во Германија достигна историска рекордна цена ...
| | веќе видена | слични

Цената на бензинот исто така се искачи  до историски рекорд. Еден литар супер на крајот на неделата чинеше 1,67 евра, а највисоката вредност беше постигната во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По извршените контроли, инспекторите го затворија објектот и поставија ленти на вратата.Инаку, вонредниот увид доаѓа по автобуската несреќа на оваа компанија ...
сите 486 | | | веќе видена

Ќе се менуваат предлог мерките на Комисијата за заразни болести. Владата очигледно ја спушта топката - ги врати назад и бара од Комисијата анализи и предлози ...
сите 424 | | | веќе видена

Централниот одбор на СДСМ на неколку часовна средба ја констатираше поднесената оставка на претседателот Зоран Заев. Портпаролката на СДСМ Богданка Кузевска ...
сите 199 | | | веќе видена

Тој сигурно чекори по режимските стапки на својот ментор азилантот Груевски, кој, своевремено беше и лидер на партија и министер, градоначалник, судија, ...
сите 250 | | | веќе видена

Првите двајца ќе бидат пуштени утре, на 27 ноември, други двајца на 28 ноември, уште двајца на 30 ноември и едно лице на 1 декември. Српскиот државјанин ќе ...
сите 263 | | | веќе видена

Бугарските надлежни служби утре ќе ги преземат ДНК материјалите од семејствата на загинатите патници во несреќата во Бугарија, извести Јавното обвинителство. ...
сите 360 | | | веќе видена

Советничката група на СДСМ на коалицијата и ДУИ во Град Скопје вчера поднесе иницијатива за свикување на вонредна седница на Советот на која треба да се усвои ...
сите 108 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими Алекса Бечиќ, претседател на Собранието на Црна Гора. На средбата беше изразено задоволство од развојот на ...
сите 132 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рекордно поскапување во Германија, растат цените и на автомобилите и велосипедите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: