Повеќе од 1.000 починати од коронавирус во Русија за 24 часа


Од петокот наваму Косово повеќе не е на германската листа на земји со висок ризик од Ковид-19, што значи дека неговите граѓани од денеска можат да влезат во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Рестораните, кафулињата и продавниците во Санкт Петербург што не се неопходни ќе бидат затворени од 30 октомври до 7 ноември. Указот потпишан од гувернерот ...
| | веќе видена | слични

Русија во последните 24 часа повторно забележила висок пораст на бројот на починати од последица од коронавирусот, 1.072 соопшти Кризниот центар за борба ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Германија денеска ги додаде Хрватска и Бугарија на својата листа на зони со висок ризик за Ковид-19, воведувајќи минимум пет дена карантин за невакцинирани и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Романската влада од утре пак воведува полициски час и задолжително носење маски на сите јавни места, поради најлошата здравствена ситуација откако почна ...
| | веќе видена | слични

Бугарија и Хрватска од недела ќе станат дел од групата земји од ЕУ прогласени за високоризични за Ковид-19, одлучи германската Влада, јави ДПА, повикувајќи се ...
| | веќе видена | слични

Германија во неделата ги внесе Бугарија и хрватсак на листата високоризични подрачја, па лицата кои не се вакцинирале или не прележале Covid-19 по враќањето од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не го исполнува условот од статутот, најмалку еднаш да бил избран од Конгресот за член на некој од партиските органи.Во игра остануваат тројца кандидати, за ...
сите 494 | | | веќе видена

Сакаме да ја знаеме вистината, за да даде надеж дека нема да се повторат вакви тешки последици, вели Азем Садики, градоначалникот на Општина Студеничани, каде ...
сите 341 | | | веќе видена

Луѓето кои претходно шиеја заштитни маски, почнаа да шијат и торби, откако цената на кесите скокна на 15 денари, со цел да се дестимулира нивната употреба. ...
сите 202 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози.Намалена видливост поради појава на магла од 100 – 150 метри има на планинскиот ...
сите 170 | | | веќе видена

Министерството за здравство испрати коригирано соопштение за состојбата со ковид во последните 24 часа. Според коригираните податоци, во последното деноноќие ...
сите 387 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 278 | | | веќе видена

-Тоа не се прави со ограничување на цената на производите, туку тоа е една од сетот мерки коишто требаше да се преземат, изјави Мицкоски.Мицкоски одговарајќи ...
сите 175 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ остануваат на ставот дека се потребни предвремени параламентарни избори. Партискиот претседател Мицкоски вели дека само така може да се надмине ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повеќе од 1.000 починати од коронавирус во Русија за 24 часа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: