Во Русија најмногу новозаразени по почетокот на пандемијата

2 копии

Рестораните, кафулињата и продавниците во Санкт Петербург што не се неопходни ќе бидат затворени од 30 октомври до 7 ноември. Указот потпишан од гувернерот ...
| | веќе видена | слични

Русија во последните 24 часа повторно забележила висок пораст на бројот на починати од последица од коронавирусот, 1.072 соопшти Кризниот центар за борба ...
| | веќе видена | слични

Романската влада од утре пак воведува полициски час и задолжително носење маски на сите јавни места, поради најлошата здравствена ситуација откако почна ...
| | веќе видена | слични

Регионот Источна Европа се бори со најлошото ширење на инфекцијата од почетокот на пандемијата, а спроведувањето на вакцинацијата се одвива тешко, јавија ...
| | веќе видена | слични

Бројот на американски војници кои починале од компликации предизвикани од Ковид-19 достигнал 70, пишува американскиот весник „Милитари тајмс“. Изданието ...
| | веќе видена | слични

Обединетото Кралство забележа рекорден број на нови случаи на Ковид-19 од јули минатата недела, покажаа денеска владините податоци, еден ден откако премиерот ...
| | веќе видена | слични

Невакцинираните луѓе во Австрија би можеле да се соочат со нови ограничувања доколку бројот на заразени со коронавирус продолжи да расте, изјави канцеларот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, покрај програмата за неговата официјална посета на Република Бугарија одржа уште ...
сите 577 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 168 | | | веќе видена

Податоците добиени од анкетата на Сојузот на наставници од Ниш покажуваат дека над 800 ученици и околу 200 наставници во 44 училишта во Ниш се заразени со ...
сите 159 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски на брифинг со новинарите по завршувањето на заедничката средба меѓу македонската и бугарската влада во Софија рече дека Уставот на ...
сите 425 | | | веќе видена

Одговорност за енергетската криза мора да има, затоа е непходно да се разрешат првите луѓе на Регулаторна, ЕСМ, но и министерот за економија и вицепремиерот за ...
сите 227 | | | веќе видена

Во Србија 2.000 медицински работници се на боледување поради коронавирусот. Министерството за здравство соопшти дека 29 се на болничко лекување, а останатите ...
сите 283 | | | веќе видена

Денес имаме средба со претставници на т.н. Млади европски амбасадори, тоа е една исклучително талентирана група на млади луѓе од Македонија, вкупно 120 се ...
сите 354 | | | веќе видена

Францускиот претседателм, Емануел Макрон, изјави денеска дека Франција и Германија нема да се откажат од дијалогот со Москва, но дека цената ќе биде висока ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Русија најмногу новозаразени по почетокот на пандемијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: