Божиновски и Муслиу: Имавме црна и монотона кампања


Претседателот на Демократскиот сојуз Павле Трајанов, во интервју за „Локално“ вели дека вториот круг од локалните избори ќе биде поразличен од привот бидејќи ...
| | веќе видена | слични

Пробивот на независните опции, посебно во Скопје, е политички феномен без преседан на овие простори, вели во разговор за „ Локално“ , политикологот и професор ...
| | веќе видена | слични

На сите што шпекулират дека по локалните избори можат да се случат и брзи парламентарни или да дојде до промена на власта преку создавање на ново парламентарно ...
| | веќе видена | слични

Зоран Заев најави обединување на сите прогресивни сили во земјава и победа во вториот круг на локалните избори. По катастрофалниот пораз во првиот круг од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Треба да се инвестира во зближувањето меѓу Бугарија и Македонија, бидејќи тоа е посоодветна политика од сегашната стагнација во билатералните односи, вели ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи денеска на својот фејсбук-профил објави дека се повлекува од координатор на пратеничката група на Алтернатива/ ...
сите 648 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Во последните 24 часа, регистрирани се 276 нови позитивни случаи на САРС КоВ-2од направени 2.720 тестирања, пријавени се вкупно 10 починати лица, пет во ...
сите 380 | | | веќе видена

Првите охрабрувачки знаци доаѓаат во однос на сериозноста на инфекција што ја предизвикува варијантата омикрон. Првите „малку охрабрувачки сигнали“ доаѓаат од ...
сите 418 | | | веќе видена

Во недостиг на ефикасни мерки за справување со економската и енергетската криза, од центарот за комуникации на СДСМ излегуваат банални соопштенија.Центарот за ...
сите 141 | | | веќе видена

Владата ги замрзна цените откако се поскапи, инфлацијата го јаде стандардот. Одлуката за замрзнување на цените е задоцнета. Замрзнувањето на цените требаше да ...
сите 254 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Божиновски и Муслиу: Имавме црна и монотона кампања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: