Изборниот молк поминува како масовен изборен поткуп: Сè ќе биде објавено со фотофрафии и видеа в недела во 19 часот


Изборниот молк како никогаш досега поминува како ден на масовен изборен поткуп. Кандидати за градоначаници, актуелни градоначалници и кандидати, активисти, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Можам со задоволство да констатирам дека имавме изборен ден со незначителен број на неправилности, без сериозно нарушување на јавниот ред и мир. До 19:00 часот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Изборниот ден помина со незначителен број на неправилности, истакна министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, кој оцени дека првиот изборен круг е ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски по затворањето на гласачките места на Локалните избори вечерва, кажа дека според вкупно 91 пријавен случај во ...
| | веќе видена | слични

Изборите поминаа во мирна и фер атмосфера, како што доликува на демократска земја, вели министерот Спасовски за денешните избори. МВР не регистрираше поголеми ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дозволете ми на сите граѓани да им честитам за денешниов изборен ден, кој што мина во една мирна и фер атмосфера, како што впрочем и доликува на секоја ...
| | веќе видена | слични

Денеска имало за 40 oтсто имало помалку пријави за инциденти споредено со претходните избори, соопшти министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски. ...
| | веќе видена | слични

Најмногу пријави во текот на изборниот ден имало за агитирање, соопшти министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски. Од 42, отфрлени се седум, а по ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, на прес конференција објави дека изборниот ден помина мирно, а МВР нема регистрирано посериозно нарушување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на Алтернатива, Африм Гаши на денешната прес-конференција изјави дека кога бил помлад формирал бенд кој се викал „Празни џебови“. На прашање што ќе ...
сите 645 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Првите охрабрувачки знаци доаѓаат во однос на сериозноста на инфекција што ја предизвикува варијантата омикрон. Првите „малку охрабрувачки сигнали“ доаѓаат од ...
сите 418 | | | веќе видена

Во недостиг на ефикасни мерки за справување со економската и енергетската криза, од центарот за комуникации на СДСМ излегуваат банални соопштенија.Центарот за ...
сите 290 | | | веќе видена

Владата ги замрзна цените откако се поскапи, инфлацијата го јаде стандардот. Одлуката за замрзнување на цените е задоцнета. Замрзнувањето на цените требаше да ...
сите 121 | | | веќе видена

Речиси 120 луѓе биле позитивни на тестот за Ковид-19 по посетата на норвешки ресторан каде што се одржал деловен настан кој се претворил во жариште на ...
сите 396 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изборниот молк поминува како масовен изборен поткуп: Сè ќе биде објавено со фотофрафии и видеа в недела во 19 часот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: