Хрватите полнат бензин во Босна,а пазарат и тоалетна хартија, детергент и зејтин

Во Хрватска, сите видови на гориво поскапеа, а дизелот ја проби границата од 11 куни (1 евро е 7,5 куни) и е најскап во последните седум години. Реагираше и ...
| | веќе видена | слични

Кога станува збор за причините за штедење кај Хрватите, повеќето испитаници, 67 отсто, штедат за да создадат залиха на пари за непредвидени ситуации, 43 отсто ...
| | веќе видена | слични

Холандија со моменталната цена од 2,06 евра, односно 2,13 евра за литар бензин е европски рекордер, а околу 2 евра веќе плаќаат и Италијанците и Германците. Од ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Во последните месеци, цената на горивото расте и на глобалниот и на регионалниот пазар, а во земјите од регионот постои голема ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Британскиот портал money.co.uk ги истражувал дневните трошоци за живот и просечните плати во земјите низ светот, за да утврди каде 1000 фунти траеле најдолго, ...
| | веќе видена | слични

Некои земји честопати се сметаат за поскапи или попристапни од другите. Но, каде во светот навистина е најприфатливо, и каде може да се издржи најдолго со ...
| | веќе видена | слични

Горивото во Србија и Хрватска е најскапо во регионот, па затоа граѓаните на овие две земји, кои живеат во пограничните зони, сѐ повеќе одат во соседните земји, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

Лидерот на Алтернатива, Африм Гаши на денешната прес-конференција изјави дека кога бил помлад формирал бенд кој се викал „Празни џебови“. На прашање што ќе ...
сите 645 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Првите охрабрувачки знаци доаѓаат во однос на сериозноста на инфекција што ја предизвикува варијантата омикрон. Првите „малку охрабрувачки сигнали“ доаѓаат од ...
сите 416 | | | веќе видена

Во недостиг на ефикасни мерки за справување со економската и енергетската криза, од центарот за комуникации на СДСМ излегуваат банални соопштенија.Центарот за ...
сите 287 | | | веќе видена

Речиси 120 луѓе биле позитивни на тестот за Ковид-19 по посетата на норвешки ресторан каде што се одржал деловен настан кој се претворил во жариште на ...
сите 405 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хрватите полнат бензин во Босна,а пазарат и тоалетна хартија, детергент и зејтин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: