Граѓаните сè посиромашни, половина милион живеат со по 150 денари на ден


Огромен дел од населението во земјава се соочува со егзистенцијални проблеми, половина милион преживува со по 150 денари на ден, а безидејноста на власта да се ...
| | веќе видена | слични

Штипските таксисти бараат зголемување на цената на стартот од 50 на 70 денари. Барањето ќе го достават до новиот локален совет, а причините се зголемувањето на ...
| | веќе видена | слични

Растот на цените на горивата може да ги покачи цените на такси превозот во Штип. Здруженијата на такси превозници сметаат дека сегашните цени ги носат во ...
| | веќе видена | слични

Глигор Арсов, претставник на Здружение на такси возачи – Штип, вели дека барањето им е подготвено, се чека само формирањето на новите локални совети. Според ...
| | веќе видена | слични

Екипа на „Нова Македонија“ изминатата недела теренски го опипа пулсот на такси-превозот во Скопје. Заклучокот е застрашувачки. Во градот има огромен број ...
| | веќе видена | слични

Статистичките податоци низ годините покажаа дека во земјава четвртина или петтина од луѓето живеат во сиромаштија, а најпогодени се семејствата со повеќе ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Цените во продавница ќе растат и за 50%, горивата ќе надминат 80 денари за литар, а Заев вели тоа е најдоброто. Од лани до сега цените на млекото, месото, ...
| | веќе видена | слични

Сè повисоките цени на горивата го доведуваат во прашање и превозот на патници во земјава. Автобуските превозници најавуваат зголемување на цената на билетите ...
| | веќе видена | слични

Ценовниот притисок се засилува, а цените на горивата полека се доближуваат до 80 денари за литар. Според последните измени во понеделникот, неделава Еуросупер ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кого владата на СДСМ упорно штити во автобуската несреќа? Прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ.Дали бизнисот со хероин кој го крие власта е причина за несреќата и 45 ...
сите 582 | | | веќе видена

Не е точно дека, ако (Зоран) Заев не остане на премиерската функција, ќе се загрозат евроинтегративните процеси и државата ќе влезе во нови проблеми, му ...
сите 401 | | | веќе видена

Тулио де Оливеира, бразилскиот виролог чиј тим го откри заразниот омикрон-сој на коронавирусот, смета дека медиумската паника што се прошири деновиве работи на ...
сите 401 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во исчекување на окрупнување на парламентарното мнозинство, во владејачката СДСМ почна постапката за кандидирање за претседател на партијата, откако ...
сите 134 | | | веќе видена

На денешната посета во Свети Николе, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со привлекувањето на странски инвестиции, истакна дека самиот ...
сите 214 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Граѓаните сè посиромашни, половина милион живеат со по 150 денари на ден

Од:
До кого (е-маил):
Порака: