Димитров: Не верувам дека Софија ќе направи отстапки за Скопје под надворешен притисок


„Ако водечките политички, а не само политички структури во Северна Македонија, не го сменат нивното однесување во билатералните односи, не можат да го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Оставката на Ванчо Ѓорѓиев од функцијата член на македонскиот дел од македонско-бугарската комисијата за историски прашања е скандал сам по себе. Комисијата е ...
| | веќе видена | слични

Оставката на историчарот Ванчо Ѓоргиев дополнително ќе ја ископмлицира работата на мешовитата комисија, особено поради тоа што доаѓа во деликатен момент среде ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, одговарајќи на новинарско прашање поврзано со оставката на членот на историската комисија со Бугарија и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вчерашната оставка на проф.д-р Ванчо Ѓорѓиев од заедничката македонско-бугарска комисија за историски и образовни прашања предизвика вистинска бура на ...
| | веќе видена | слични

Закани од владин претставник кон проф.д-р Ванчо Ѓорѓиев кој вчера си даде оставка од заедничката македонско-бугарска комисија за историски и образовни прашања ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Без усвоени решенија и препораки заврши 15. состанок на Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија за историски и образовни прашања на Македонија и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Мицкоски вчера доживеа нов дебакл, бидејќи случајно или не призна дека оставката на членот на Комисијата за историски и за образовни прашања помеѓу Македонија ...
| | веќе видена | слични

Нема напредок во работата на Мешовитата комисија за историски и образовни прашања на Бугарија и Северна Македонија, изјави нејзиниот копретседавач од бугарска ...
| | веќе видена | слични

Членот на Мешовитата македонско-бугарска комисија за историски и образовни прашања, Ванчо Ѓорѓиев, вчера поднесе оставка од членството во Комисијата поради, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кандидатот за претседател на СДСМ Драган Ковачевски од вечерва ја презентира програмата пред членовите на СДСМ. Вечерва сме во Карпош каде се сретнувам со ...
сите 493 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Лидерот на Алтернатива, Африм Гаши на денешната прес-конференција изјави дека кога бил помлад формирал бенд кој се викал „Празни џебови“. На прашање што ќе ...
сите 119 | | | веќе видена

Првите охрабрувачки знаци доаѓаат во однос на сериозноста на инфекција што ја предизвикува варијантата омикрон. Првите „малку охрабрувачки сигнали“ доаѓаат од ...
сите 416 | | | веќе видена

Речиси 120 луѓе биле позитивни на тестот за Ковид-19 по посетата на норвешки ресторан каде што се одржал деловен настан кој се претворил во жариште на ...
сите 405 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитров: Не верувам дека Софија ќе направи отстапки за Скопје под надворешен притисок

Од:
До кого (е-маил):
Порака: