Халкбанка предвреме ќе ги исплати октомвриските пензии

Неограничен број на гости ќе може да седат на една маса во ресторан или кафуле – Владата со ова го започна најавуваното олабавување на мерките кое доаѓа помеѓу ...
| | веќе видена | слични

Владата на вчера одржаната седница донесе две одлуки, кои, дел од граѓаните ги толкуваат како предизборен поткуп во пресрет на вториот круг од локалните избори ...
| | веќе видена | слични

Владата на Република Северна Македонија на вчерашната редовна 113-та седница, согласно моменталната епидемиолошка состојба во државата, усвои измени и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се укинува ограничувањето на максимално дозволениот број лица на една маса во кафетериите, рестораните и во рестораните на хотелите, како во отворените така и ...
| | веќе видена | слични

Владата го укина ограничувањето на бројот на гости на една маса во кафеаните. Дозволи и поголема исполнетост на капацитетите, и во отворениот и во затворениот ...
| | веќе видена | слични

Владата денеска одлучи да го укине ограничувањето на бројот на гости на една маса во угостителските објекти и дозволи поголема исполнетост на капацитетите и во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кого владата на СДСМ упорно штити во автобуската несреќа? Прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ.Дали бизнисот со хероин кој го крие власта е причина за несреќата и 45 ...
сите 582 | | | веќе видена

Не е точно дека, ако (Зоран) Заев не остане на премиерската функција, ќе се загрозат евроинтегративните процеси и државата ќе влезе во нови проблеми, му ...
сите 401 | | | веќе видена

Тулио де Оливеира, бразилскиот виролог чиј тим го откри заразниот омикрон-сој на коронавирусот, смета дека медиумската паника што се прошири деновиве работи на ...
сите 401 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во исчекување на окрупнување на парламентарното мнозинство, во владејачката СДСМ почна постапката за кандидирање за претседател на партијата, откако ...
сите 134 | | | веќе видена

На денешната посета во Свети Николе, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со привлекувањето на странски инвестиции, истакна дека самиот ...
сите 214 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Халкбанка предвреме ќе ги исплати октомвриските пензии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: