Нема кадар угостителството - дејноста е загрозена

Пандемијата го продлабочи проблемот со недостиг на стручен кадар во хотелско угостителскиот сектор. Недостигаат келнери, шанкери, готвачи, рецепционери, ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 18. октомври 2021 (ИНПРЕС) – ОУТУ „Ванчо Питошески“ денеска го одбележува патрониот празник, а воедно и голем јубилеј, 60 години постоење на установата. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лиценците и одземената документација на превозникот Беса Транс од македонското обвинителство се предадени на бугарското обвинителство, кое ги истражува ...
сите 495 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема кадар угостителството - дејноста е загрозена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: