САД ја засилуваат булдожер-дипломатијата


Не очекувам дека српските институции, правосудните органи ќе реагираат на нашите објавени приказни за офшор-компаниите и становите во Бугарија на српскиот ...
| | веќе видена | слични

Според познавачите на регионалните безбедносни прашања, движењето за заштита на животните „Левијатан“ е само параван за функционирање на крајно десничарска ...
| | веќе видена | слични

Во моментов во ЕУ се одвиваат неколку сериозни политички „војни“. Две од нив се посериозни. Прва е „нуклеарната“ политичка војна, а втора е фискалната војна. ...
| | веќе видена | слични

Неверојатниот настап на Шериф Тираспол во Лигата на шампионите во Европа се најде на насловните страници низ целиот свет, особено по победата кон крајот на ...
| | веќе видена | слични

Според последните потези на Вашингтон, Америка се враќа на Балканот, и тоа во голем стил.Судејќи според петорката којашто претседателот на САД, Џо Бајден, ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи денеска на својот фејсбук-профил објави дека се повлекува од координатор на пратеничката група на Алтернатива/ ...
сите 648 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Во последните 24 часа, регистрирани се 276 нови позитивни случаи на САРС КоВ-2од направени 2.720 тестирања, пријавени се вкупно 10 починати лица, пет во ...
сите 381 | | | веќе видена

Првите „малку охрабрувачки знаци“ доаѓаат од Јужноафриканската Република кога станува збор за сериозноста на случаите на инфекција со варијантата омикрон, ...
сите 408 | | | веќе видена

Владата ги замрзна цените откако се поскапи, инфлацијата го јаде стандардот. Одлуката за замрзнување на цените е задоцнета. Замрзнувањето на цените требаше да ...
сите 254 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД ја засилуваат булдожер-дипломатијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: