Денеска изборен молк – гласаат затворениците, болните и лицата со Ковид-19


На полноќ заврши изборната кампања и почна изборниот молк пред Локалните избори што ќе се одржат утре.Денеска гласаат болните, немоќните и лицата со Ковид-19 и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Болните и немоќните лица со право на глас, во вториот изборен круг ќе можат да гласаат на ист начин и под исти услови како и во првиот. Може да се поднесуваат ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Државната изборна комисија информира дека лицата на кои им е признаено правото на глас како болно и немоќно лице тоа право ќе го остварат и во втор изборен ...
| | веќе видена | слични

Најголем одзив како што информираше претседателката на Општинската изборна комисија Мануела Станоевска – Стоилковска има во Пехчево каде гласале 65,41 процент ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Гласањето на локалните избори во шесте општини во Струмичко-Радовишкиот регион заврши, освен на три избирачки места во Струмица, Ново Село и Радовиш. Според ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Парламентарно мнозинство од 64 пратеници и нов состав на Владата во која Алтернатива ќе има тројца министри и тројца заменици-министри. Тоа е постигнато со ...
сите 598 | | | веќе видена

Ве повикувам да ја прочитате Програмата наречена Концепт 28, но и да ми се приклучите, да ги споделите сите ваши предлози, идеи, а се разбира и критики, вели ...
сите 357 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

„Премиерот во заминување Зоран Заев за да продолжи со криминалот, тендерите и разнебитувањето на државата е спремен да ја плати секоја цена“, се наведува во ...
сите 485 | | | веќе видена

Оттука стручната фела почна да се огласува по социјалните мрежи и да го прашува министерот за правда, Бојан Маричиќ како може да пресудени предмети да се води ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денеска изборен молк – гласаат затворениците, болните и лицата со Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: