ВО ЖИВО: Централен МИТИНГ НА ВМРО-ДПМНЕ ВО ШТИП


3 копии

Досега ниту една политичка партија нема поднесено приговор до Општинската изборна комисија-Штип. Претседателот на ОИК-Штип, Виктор Вацев вели дека синоќа во 22 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Градоначалникот на Општина Штип, Сашко Николов на денешната прес-конференција во неговиот кабинет се заблагодари на граѓаните, кои во декември 2020 му ја дадоа ...
| | веќе видена | слични

-Ми беше привилегија и со задоволство, максимален труд и залагање успеавме во овие девет месеци да направиме Штип да биде една општина во развој, еднаква за ...
| | веќе видена | слични

Иван Јорданов, кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ според неофицијалните податоци од ДИК е новиот градоначалник на Штип. Според 100 проценти изброени гласови, својата ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Иван Јорданов, кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Штип, прогласи победа уште во првиот изборен круг. Јорданов вели дека разликата во гласовите ...
| | веќе видена | слични

Бујар Османи од ДУИ во разговор за тв 24 истакна изборите поминале во фер и демократска атмосфера и победиле во три општини уште во првиот круг со длабока ...
| | веќе видена | слични

Иван Јорданов, кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ од Штип, прогласи победа. Тој за ТВ Телма изјави дека победил во прв круг во општина Штип. „Победија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кого владата на СДСМ упорно штити во автобуската несреќа? Прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ.Дали бизнисот со хероин кој го крие власта е причина за несреќата и 45 ...
сите 582 | | | веќе видена

Не е точно дека, ако (Зоран) Заев не остане на премиерската функција, ќе се загрозат евроинтегративните процеси и државата ќе влезе во нови проблеми, му ...
сите 401 | | | веќе видена

Тулио де Оливеира, бразилскиот виролог чиј тим го откри заразниот омикрон-сој на коронавирусот, смета дека медиумската паника што се прошири деновиве работи на ...
сите 401 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во исчекување на окрупнување на парламентарното мнозинство, во владејачката СДСМ почна постапката за кандидирање за претседател на партијата, откако ...
сите 134 | | | веќе видена

На денешната посета во Свети Николе, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со привлекувањето на странски инвестиции, истакна дека самиот ...
сите 214 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВО ЖИВО: Централен МИТИНГ НА ВМРО-ДПМНЕ ВО ШТИП

Од:
До кого (е-маил):
Порака: