Заев: Ги обезбедивме сите предуслови да осигураме европски квалитет на живот во општините


Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Заев од Вевчани: Јас сум бил и останувам оптимист. Тоа направи да броиме успеси дома и надвор, објави СДСМ на официјалниот профил на партијата. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

За власта, а особено за Заев ова е последната сламка за спасот. И не е незаслужено затоа што народот е против него. Тоа е последица на многу разочарувања и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ресен се обединува бидејќи народот на Преспа сака да оди напред. Денес се сретнав со раководството на ДУИ во Ресен и се заблагодарив за нивната поддршка на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денес беше во Охрид, во пресрет на вториот круг од локалните избори. „Се наоѓаме на неколку денови пред вториот круг од Охрид ...
| | веќе видена | слични

Се обединуваме за да продолжи развојот на Ресен, за парите да продолжат да се враќаат кон граѓаните и земјоделците. Во овие четири години постигнавме сериозни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„На речиси една недела од вториот круг, одовде од Ресен, бисерот на Преспа испраќаме порака на обединување“, изјави денеска претседателот на СДСМ, Зоран Заев, ...
| | веќе видена | слични

Развојот на Охрид мора да продолжи, а тој ќе продолжи само доколку сите се обединиме околу политиките коиштио гарантираат напредок, економски раст, но ...
| | веќе видена | слични

Во изјавата тој рече: Се наоѓаме на неколку денови пред вториот круг од Охрид од Балканскиот Ерусалим ја праќаме пораката дека развојот на овој убав македонски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Научниците ни велат дека можеме да направиме сè што можеме додека не дознаеме повеќе за карактеристиките на омикрон. Да се ​​подготвиме за најлошото, ...
сите 614 | | | веќе видена

-Останките ќе бидат донесени в петок и преку организиран државен протокол ќе им бидат предадени на семејствата во нивните домови. Ова е информација што ја ...
сите 502 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 125 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Ги обезбедивме сите предуслови да осигураме европски квалитет на живот во општините

Од:
До кого (е-маил):
Порака: